Ana Dil Seviyesinde İngilizce Bilmek

İngilizce öğrenmeye niyetlenen hemen herkes kısa sürede her konuda akıcı şekilde konuşmak, izledikleri tüm filmlerdeki konuşmaları anlamak isterler. Ne var ki dil öğrenimi zaman ve sabır isteyen bir süreç gerektirir. İşte bu yazımızda bu süreci ve ana dil seviyesinde İngilizce bilip kullanabilmek için yapılması gerekenleri paylaşacağız. Siz de akıcı bir şekilde İngilizce konuşmak, sinema ve dizi filmlerini izlemek, tüm konuşmaları anlamak; hatta yurt dışında, üniversitede ders dinleyebilmek istiyorsanız bu yazımızı okumanızı ve yapılması gerekenleri bir bir deneyimlemenizi öneririz.

Dil Öğrenimi Zaman İster

Henüz bir bebekken konuşmaya başladığınız ilk anları düşünün. Elbette o zamanları kendiniz hatırlamıyorsunuzdur bile. Yine de çevrenizdeki yeni doğan bir bebeğin çocukluğa ve ilk gençliğe geçişini görmüşsünüzdür. Dil gelişiminin nasıl da heceler ve basit kelimelerle başladığını kendi kulaklarınızla işitmişsinizdir. Şimdi ise o kadar uzun zamanınız yok ancak yine de dil öğreniminin birkaç aylık bir zaman dilimiyle sınırlı kalamayacağını bilmelisiniz. Bu yüzden sabırlı olmalı ve düzenli şekilde dil öğreniminize devam etmelisiniz. 

Türkiye’de pek çok dil okulu ikişer-üçer aylık kur eğitimleri ile aynı sınıf içindeki kişilere aynı eğitimi vererek verim almayı bekler. Oysa öğrenme hızı kişiden kişiye değişmektedir. Bu yüzden sizin öğrenme hızınıza göre süreç değişecek de olsa yeni bir dil öğrenmenin çok da kısa sürmeyeceğini bilmekte fayda var. Tüm ezberleri yıkan English Box yerleşkelerinde ise ilerleme tamamen bireysel yetkinliğe bağlıdır ve siz ne denli disiplinli çalışır ve odaklanırsanız, o kadar hızlı şekilde dil gelişiminizi sağlayabilirsiniz. 

ingilizce ogrenmek

Dil Öğrenimi için Kaliteli Eğitim ve Uzman Eğitmen 

Dil öğreniminizin verimli ilerlemesi ve ana dil seviyesine gelebilmeniz için alanında uzman eğitmenlerden kaliteli bir eğitim almanız şarttır. Bu anlamda öğretmenlerinizin uluslararası sınavlarda yetkin olması, ana dillerinin İngilizce olması ya da yurt dışında okumuş veya çalışmış olması sizin İngilizce öğreniminize katma değer katacak detaylardandır. Elbette ki bunlardan daha önemli bir detay da öğretmenlerin öğrenmeye açık olmalarıdır. Sürekli kendini geliştirmeye hevesli bir öğretmenin size katacaklarını bir düşünsenize.

English Box Bakırköy ve Bakırköy yerleşkesi uluslararası bir marka olan IDP’nin partner kuruluşu olarak IDP onaylı öğretmenleri ve IELTS sınav merkezi olması sebebiyle güvenilir bir markadır. Diğer birçok dil okulunun aksine deneyimli eğitmen kadrosu ve birebir rehberlik hizmeti ile öğrencilerini sürekli takip etmekte ve onların gelişimlerini izlemektedir.

Dil Öğreniminde Tekrarın Önemi

Kısıtlı kaynaklarla ana dil seviyesinde İngilizce öğrenmek bir hayalden öte gitmeyecektir. Neredeyse tüm dil kursları İngilizce öğretiminde tek bir kaynağı takip etmektedir. Bu da öğrencinin o kaynakla kısıtlı bilgileri edinmesine sebep olmaktadır. Oysa English Box yerleşkesinde my.English Box eğitim platformuna 7/24 açık erişime sahip öğrenciler, öğrendikleri her yeni bilgiyi yüzlerce farklı kaynaktan binlerce alıştırma ile pekiştirebilir ve öğrenimlerini kalıcı hâle getirebilirler.

Unutmayın ana dil seviyesinde İngilizce bilmek istiyorsanız sıkı çalışmalı, kendinize zaman tanımalı ve iyi eğitmenlerden en iyi standartlarda eğitim almalısınız. Siz de English Box Bakırköy ve Bakırköy yerleşkesiyle iletişim kurarak İngilizceyi gerçek anlamda öğrenebilirsiniz. Bizden söylemesi!

IELTS

2024 IELTS Kursu Fiyatları

Ortalama IELTS Kursu Fiyatları IELTS kursu fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında, kursun süresi, eğitmen kalitesi, kursun konumu ve öğrenci sayısı bulunur.

Genel İngilizce

2024 İngilizce Kursu Fiyatları Karşılaştırması

Yabancı dil kurslarının fiyatlarının belirlenmesinde birçok unsur etkilidir. Örneğin, dil kursunun ne kadar uzun süreceği, dil kursunun hangi yabancı dil için verileceği, eğitimin hangi seviyedeki

Almanca

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Kalktı Mı?

Bu sınav, Almanya’da yaşayan yabancı bir kişinin, Almanya vatandaşı olan eşi/sevgilisi/partneri ile birlikte yaşaması için gerekli olan vize için yapılır. Aile birleşimi sınavı, Almanca dil

sizi arayalim