Bakırköy’de İngilizce Kursu Seçmenin Püf Noktaları

Bakırköy English Box Yabancı Dil Kursu

Günümüzde ana dilimizin dışında ekstra bir dil bilmek neredeyse zorunluluk halini almış vaziyettedir. İster akademik olarak yükselmek için ister işyerinde yükselmek için olsun yabancı bir dil bilmenin size sunabileceği yeni fırsatları göz ardı etmemeniz yararınıza olacaktır.

Fakat onlarca hatta yüzlerde yabancı dil kursu arasından size en uygun dil okulunu seçmek de başlı başına bir mesai gerektirmektedir. Bir çok kurum farklı yöntemlerle en iyi şekilde ingilizce (ya da diğer dilleri) öğrettiğini iddia etse de iyi bir araştırma ile zaman ve maddi kayıpların önüne geçilerek ihtiyacınıza yönelik bir dil okulunu belirleyebilirsiniz.

Peki, ihtiyaçlarımız doğrultusunda Bakırköy’de iyi bir ingilizce kursu nasıl seçebiliriz? Bu yazımızda elimizden geldiğince bu konuyu ve nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıklamaya çalışalım.

Özelleştirilmiş Performans Odaklı Kur Yapısı

Her bireyin öğrenme süresi ve kapasitesi farklıdır. Bu noktada herkese aynı seviyede bir eğitim uygulayan dil okullarından ziyade öğrencinin ihtiyaçlarını gözeten ve ona göre bir yol çizen kurslar dil öğreniminde çok daha faydalı olmaktadır.

Alışılageldik dil okullarının aksine English Box Bakırköy İngilizce Kursu’nda, performans odaklı bir kur yapısı sunulmaktadır. Bu sistemde, öğrenciler çeşitli sınavların yanı sıra her iki haftada bir öğretmenleri tarafından ek testlere tabi tutulurlar. Öğrencinin ders içi ve ders dışı aktivitelerindeki, etütlerdeki ve gerekirse eksiklerini tamamlamak için öğretmenlerle yapılan özel derslerdeki geri bildirimleri ve  my.English Box platformundaki performansı gibi veriler derlenir. Böylece, öğrenciye dil öğrenimi için çıktığı yolda ihtiyacına yönelik en faydalı ve doğru yol çizilir. Öğrenci gerekirse ilerleme hızına ve performansına göre farklı seviyedeki kurlardan derslere de sokulabilir. Buradaki derse devamlılığı ve gelişmesi ayrıca takip edilir. Böylelikle öğrencinin gereksiz tekrarlar ile boğuşması yerine daha hızlı ve sağlıklı ilerlemesi amaçlanır.

Kısacası, English Box metodolojisinde, öğrencilerin sınavdan aldıkları notlar ve satın almış olduğu kur saatleri ölçüt olarak kabul edilmez. Önemli olan öğrencinin gelişimi ve başarısıdır.

İngilizce Kursunda İhtiyacınıza Yönelik Ders Programı

Kişinin ihtiyacına ve amacına yönelik olarak en iyi kurlara yönlendirmeyi sağlayacak ve öğrencinin çıkarını gözetecek bir dil okulunu seçmek oldukça önemlidir. Bunun da en etkin yolu seviye tespitini düzgün yapmaktır. İyi bir seviye tespit sınavı, iyi bir dil okulunun olmazsa olmazları arasındadır. Online veya kurum içinde bu seviye tespit sınavları en sağlıklı ve kısa sürede sağlayacak, öğrenciye yönelik ders programı tasarlayabilecek ve gerektiğinde özel dersler ile öğrencinin eksiklerini, ihtiyacını belirleyebilecek bir dil okulunu seçmek gerekmektedir.

Yılların deneyimi ve getirmiş olduğu bilgi birikimi sayesinde, Bakırköy English Box Dil Okulu bu hizmetlerin her birini sunabilecek kapasitede bir dil okuludur.

Sertifikalar ve Uluslararası Geçerlilik

Çoğu dil okulu, programları başarıyla bitirmiş öğrencilerine sertifikalar vermektedir. Asıl önemli olan ise bu sertifikaların uluslararası geçerliliği olup olmadığıdır. Ayrıca dil okullarındaki eğitimin uluslararası standartları sağlayıp sağlamadığı da insanların kafasında hep bir soru işareti olarak kalmaktadır.

Avrupa’nın ilk özel dil okulu olan English Box ise Diller İçin Avrupa Ortak Referans Çerçevesi anlamına gelen Common European Framework of Reference for Languages (CEFR) ölçütlerini yaratan ve geliştiren kurumlardan biridir. Bunun yanı sıra uluslararası geçerliliği olan IELTS’in resmi uygulayıcılarından da birisidir. English Box Dil Okulları’ndan birini tercih eden öğrenciler alışkın oldukları bir ortamda uluslararası geçerliliği olan IELTS’e girme ayrıcalığına ve rahatlığına sahiptirler.

İngiltere merkezli English Box, 70 yılı deviren tecrübesi ile dünyanın en kapsamlı ve en büyük dil okulu markası olmasının yanı sıra 6 kıtadaki 30’dan fazla okulu ile dünya çapında bir networke sahiptir.

Zaman Yönetimi

Ülkemizde ne yazık ki ingilizce öğrenimi ciddi bir sorun haline gelmiştir. Bu kronik sorun bir türlü giderilemediği ve okullarda ezberci sisteminin dışına çıkılamadığı için yeterli düzeyde ingilizce öğrenimi mümkün olmamaktadır. Bu da kişinin ekstra zaman kaybetmesi anlamına gelmektedir. Çünkü insanlar çoğunlukla yoğun iş temposuna atıldığında ingilizce konusundaki eksiklerinin farkında varmakta ve bu eksiklikleri gidermeye çalışmaktadırlar. Bu noktada “zaman” sorunu başlı başına bir unsur olarak karşılarına çıkmaktadır. Bu yüzden seçeceğiniz dil okulunun sizin ayırabileceğiniz zamana yönelik olarak bir düzenleme yapması oldukça önemlidir. Aynı zamanda her kişinin öğrenme hızı ve temposu da farklıdır. Bu yüzden, ihtiyaçlarınız doğrultusunda, zaman yönetimini en iyi derecede sağlayabilecek kursu seçmeniz sizin faydanıza olacaktır.

Bakırköy English Box Dil Okulu’nda gerek hafta içi gerekse hafta sonu olacak şekilde öğrenme temponuza uygun çeşitli paketlerden birini seçerek ingilizce öğreniminize rahatlıkla başlayabilirsiniz.

Öğretim Kalitesi

Çağın şartlarına uygun, güncel, dinamik ve yenilenen bir program içeriğine sahip dil okullarını tercih etmek önceliğiniz olmalıdır. Sınıf mevcudiyeti, ders programı ve içeriği, dil okulunda uygulanan dil öğretme metodolojisi (kalıplaşmış, ezberci sistemin dışında bir ders işleme metodunun uygulanması) gibi etmenler dil okulu seçiminde önemli bir yer tutmalıdır. Bunlar dil okulunun öğretim kalitesini belirleyen unsurlardandır.

Bakırköy English Box Yabancı Dil Kursu’nda da bu anlayışla maksimum 12 kişilik sınıflarda olabilecek en etkin biçimde dersler işlenmektedir.

IELTS

2024 IELTS Kursu Fiyatları

Ortalama IELTS Kursu Fiyatları IELTS kursu fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında, kursun süresi, eğitmen kalitesi, kursun konumu ve öğrenci sayısı bulunur.

Genel İngilizce

2024 İngilizce Kursu Fiyatları Karşılaştırması

Yabancı dil kurslarının fiyatlarının belirlenmesinde birçok unsur etkilidir. Örneğin, dil kursunun ne kadar uzun süreceği, dil kursunun hangi yabancı dil için verileceği, eğitimin hangi seviyedeki

Almanca

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Kalktı Mı?

Bu sınav, Almanya’da yaşayan yabancı bir kişinin, Almanya vatandaşı olan eşi/sevgilisi/partneri ile birlikte yaşaması için gerekli olan vize için yapılır. Aile birleşimi sınavı, Almanca dil

sizi arayalim