IELTS Sınavı ile Hangi Ülkelerde Okuyabiliriz?

IELTS Geçerli olduğu Ülkeler

IELTS Sınavı ile Hangi Ülkelerde Okuyabiliriz?

Üniversitede lisans eğitimi almak isteyen ya da lisans eğitimi ardından yüksek lisans ve doktora eğitimine yurt dışında devam etmek isteyen adaylar, uluslararası geçerliği olan sınavlara girmek için araştırma yapmaktadır. Bu yazımızda size, geçerli bir IELTS puanı ile hangi ülkelerden ve hangi üniversitelerden kabul alabileceğinize dair bilgiler vereceğiz. Siz de dünyaca ünlü, en prestijli üniversitelerde okumak için yapılması gerekenleri öğrenmek istiyorsanız yazımızı mutlaka okumalısınız.

IELTS Puanının Geçerli Olduğu Ülkeler

ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Yeni Zelanda ve İrlanda başta olmak üzere birçok ülkede akademik kariyerin ilk şartı IELTS puanıdır. Birleşik Krallık’ta bulunan her üniversite IELTS puanını kabul ederken Avrupa’da bulunan üniversitelerden Orta Doğu’da açılmış pek çok üniversiteye, İsrail’den Avustralya’ya kadar hemen her ülkede IELTS için uygunluk gösteren üniversiteler bulunmaktadır. IELTS sınav sonucuyla kabul alan, dünyada toplam 3855 adet üniversite bulunmaktadır.

Kabul Şartlarında İstenen IELTS Puanı

Üniversiteler tarafından şart koşulan taban puanları üniversiteden üniversiteye değişiklik gösterir. Nadiren de olsa 4.5 puan bandıyla da kabul alabileceğiniz üniversiteler bulunmaktadır ancak genel olarak 5.5-6.5 bandı minimum puan şartı koşulmaktadır. 

Ana dili İngilizce olan ülkelerdeki üniversitelerden kabul almak için ise durum biraz daha ciddidir. Örnek olarak dünyanın en prestijli üniversitelerinden olan Harvard Üniversitesi’nde minimum 7 puan şartı aranırken Duke Üniversitesi için bu puan 7.5, Colombia Üniversitesi’nde 7.0-8.5 puan aralığındadır.

Hedeflenen IELTS Puanına Ulaşmak

Yalnızca genel İngilizcede iyi olmanız IELTS sınavında hedeflediğiniz skora ulaşmanız için yeterli değildir. Bu konuda profesyonel destek alarak hazırlanmanız sınavda başarılı olmanız adına büyük önem taşır. 

English Box Bakırköy Yerleşkesinde IELTS Hazırlık 

English Box Bakırköy, Avustralya merkezli resmi IELTS merkezi IDP’nin partner kuruluşudur. Bunun yanı sıra, hem sınav merkezi olması hem de sınav hazırlığında adaylara eğitim verebilmesi ile Türkiye’de bulunan tek kurum olma özelliğine sahiptir. Çok önemli bir detay olan bu özellik, English Box Bakırköy’ün Türkiye’de IELTS eğitimi veren diğer kurumların hepsinden ayrılmasını sağlar. 

Dil kurslarının çoğu eğitmen kalitelerinin yetersiz olması sebebiyle eleştirilmektedir çünkü özelikle uluslararası sınavlar için yetkin olmayan öğretmenler tarafından eğitim verilmektedir. Oysa English Box Bakırköy yerleşkesindeki eğitmenler alanlarında uzmandır. Bununla birlikte eğitmenler; IDP gibi dünyaca bilinen bir kurumun onayını taşıyan, sınav deneyimi olan kişilerden oluşur. Adaylara bireyselleştirilmiş eğitim imkânı sunan English Box Bakırköy, eksik oldukları yetkinlik alanlarında eğitim alma şansını bulurlar. Her yetkinlik için yirmi dörder saatlik sınıflarda eğitim alabilir ve yeterli oldukları alanlardan muaf tutularak maliyet ve zaman tasarrufu sağlayabilirler.

Eğitmen kalitesine ek olarak Türkiye’de açılmış hiçbir dil okulunda English Box Bakırköy’ün sahip olduğu my.English Box eğitim platformu bulunmamaktadır. Bu eğitim portalı sayesinde sınava hazırlanan adaylar, yüzlerce ayrı kaynaktan binlerce alıştırma çözme fırsatına sahip olurlar.

Tüm bu ayrıcalıklarla eğitim alan adaylar, mümkün olan en kısa sürede hedefledikleri IELTS puanına ulaşabilir ve gelecekleri için hayalini kurdukları adımı atabilirler. Siz de bu fırsattan faydalanmak için English Box Bakırköy yerleşkesindeki eğitim danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

IELTS

2024 IELTS Kursu Fiyatları

Ortalama IELTS Kursu Fiyatları IELTS kursu fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında, kursun süresi, eğitmen kalitesi, kursun konumu ve öğrenci sayısı bulunur.

Genel İngilizce

2024 İngilizce Kursu Fiyatları Karşılaştırması

Yabancı dil kurslarının fiyatlarının belirlenmesinde birçok unsur etkilidir. Örneğin, dil kursunun ne kadar uzun süreceği, dil kursunun hangi yabancı dil için verileceği, eğitimin hangi seviyedeki

Almanca

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Kalktı Mı?

Bu sınav, Almanya’da yaşayan yabancı bir kişinin, Almanya vatandaşı olan eşi/sevgilisi/partneri ile birlikte yaşaması için gerekli olan vize için yapılır. Aile birleşimi sınavı, Almanca dil

sizi arayalim