İngilizce Bağlaçlar Konusunda Taktikler

İngilizce Bağlaçlar

İngilizce sınavlarına hazırlanıyorsunuz ve bağlaçlar konusunda zorlanıyor musunuz? Okuldaki yazma ödevlerinizde hangi bağlacı, nasıl kullanacağınızdan bir türlü emin olamıyor musunuz? İşte size işinize yarayacak ipuçları:

  1. FANBOYS

Bu kısaltmalar çoktan seçmeli sorularda size kolaylık sağlayacağı gibi yazılı ödevleriniz ya da IELTS, TOEFL gibi yazma bölümleri de içeren uluslar arası sınavlarda sizin kurtarıcınız olacaktır. 

for (because anlamında)

and

nor

but

or

yet (but anlamında)

so

Bu yedi bağlacın cümle başında kullanılmadığını unutmayınız. İki cümleyi ayırırken de kendinden önce mutlaka bir virgüle ihtiyaç duyarlar. Çoktan seçmeli sınavlarda şık elemenizi sağlamakla kalmaz, yazma görevlerinizde de sizi hatadan korur.

  1. Preposition sonrası tam cümle gelmez.

Preposition ile biten bağlaç yapılarının ardından noun phrase adı verilen isim yapıları ya da fillin adlaştırılmış hali Ving geleceğini unutmayınız. İngilizce de farklı kelimelerle aynı ifadeyi verebilmek önemli bir dikkat ister. Bağlaç yapılarında aynı anlamı veren ancak gramer açısından değişiklik gösteren pek çok yapı bulunmaktadır. Sizin için birkaç örneği aşağıda listeledik. Daha fazlası için English Box Bakırköy yerleşkesindeki gramer derslerine katılmanızı ve my.English Box platformu aracılığı ile bol bol egzersiz yapmanızı tavsiye ediyoruz.

In spite of having economical difficulties, he always helps people.

In spite of the fact that he has economical difficulties, he always helps people.

Owing to Internet, nobody is going to libraries nowadays.

Owing to the fact that there is internet, nobody is going to libraries nowadays.

  1. the fact that içeren bütün yapılardan sonra tam cümle gelir.

the fact that ile bağlanmış cümleler hem sıklıkla karşınıza çıktığı hem de sizin tarafınızdan da kolaylıkla kullanılabileceği için önemlidir. Belli bir kelime sayısı hedefi olan yazılı görevleriniz için de iyi birer seçenektir. Bakın size birkaç “the fact that yapısı” ve alternatifi.

Because of the fact that / because of

Despite of the fact that / despite

Due to the fact that / due to

On account of the fact that/ on account of

Bunlar yalnızca birkaç örnek. Daha fazlası için English Box Bakırköy’de yapılan writing aktivitelerine katılabilirsiniz.

  1. Bağlaçların eş anlamlılarını öğrenin.

Daha önce de belirttiğimiz gibi İngilizce sınavlarda ve akademik çalışmalarda paraphrase / rewrite yapabilmeniz beklenir. Bunun için de aynı anlama gelen eş yapılara hâkim olmalısınız. 

Her paragrafınızda “but” yazmayı istemezsiniz değil mi? Bunun yerine “yet” kullanabileceğinizi bilmelisiniz. Because yerine since, now that… gibi pek çok yapıyı da yazılı metinlerinizde kullanarak İngilizce yetkinliğinizi göstermeniz çok kolay ama bunların hepsini bilmek için genel İngilizce eğitiminizin en üst düzeyde olması gerekmektedir. English Box genel İngilizce eğitimlerinde kur geçişlerini belirleyen bireysel başarı ve hızınızdır. Siz de kendinize yatırım yapıp İngilizcedeki eksiklerinizi en kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

  1. Birebir derslerle gelişiminizi hızlandırabilirsiniz.

English Box Bakırköy yerleşkesinde sınıf eğitimlerinin yanı sıra birebir eğitim alma şansınız da bulunmaktadır. Bildiğiniz konularla vakit kaybetmeden yalnızca eksiklerinize odaklanabilirsiniz. Bu size hem zaman kazandırır hem de sizi maddi anlamda zorlamamış olur. Üstelik istediğiniz gün ve saatlerde eğitim almak da cabası. 

  1. Yetkinlik bazlı ayrıştırılmış modül eğitimlerini duydunuz mu?

Uluslar arası sınavlara hazırlanıyorsunuz ve birebir eğitim almak da istemiyorsunuz. O zaman “skill based separated” denilen yetkinlik bazlı ayrıştırılmış modüler eğitimler tam size göre. English Box Bakırköy’de akademik sınav becerileri için listening/ speaking/ reading ve writing dersleri ayrılmıştır. Siz ihtiyacınızı belirleyin, English Box gerekeni yerine getirsin.

IELTS

2024 IELTS Kursu Fiyatları

Ortalama IELTS Kursu Fiyatları IELTS kursu fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında, kursun süresi, eğitmen kalitesi, kursun konumu ve öğrenci sayısı bulunur.

Genel İngilizce

2024 İngilizce Kursu Fiyatları Karşılaştırması

Yabancı dil kurslarının fiyatlarının belirlenmesinde birçok unsur etkilidir. Örneğin, dil kursunun ne kadar uzun süreceği, dil kursunun hangi yabancı dil için verileceği, eğitimin hangi seviyedeki

Almanca

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Kalktı Mı?

Bu sınav, Almanya’da yaşayan yabancı bir kişinin, Almanya vatandaşı olan eşi/sevgilisi/partneri ile birlikte yaşaması için gerekli olan vize için yapılır. Aile birleşimi sınavı, Almanca dil

sizi arayalim