İngilizce kursu neden önemli

Artık günümüzde İngilizcenin tüm dünyada geçerli olduğunu ve en yaygın kullanılan dil olduğunu bilmeyen yoktur. Önceki yıllarda bazı eğitim alanlarında ve bazı büyük firmalarda ön koşul olarak aranan İngilizce bilme şartı bugün eğitim ve iş yaşamı ile birlikte sosyal yaşamında önemli bir parçası haline geldi.  Ülkemizde İngilizce eğitim yaşı ilköğretim düzeyine ulaştı. Özel okullarla birlikte devlet okullarında da ilköğretim düzeyinde İngilizce dersi verilmeye başlandı. Dolayısıyla İngilizcenin yaygınlığı çocukluk yaşlardan itibaren geçerli olmaya başladı. Bu gelişim ile birlikte en iyi İngilizce kursu arayışları gündem olmayı başardı.

İngilizce kursu diyoruz çünkü her ne kadar eğitim yaşamı boyunca okullarda aldığınız İngilizce dersleri ile belirli bir düzeyde İngilizce bilgisine ulaşmanız sağlansa da bu yeterli olmuyor. Özellikle iş ve eğitim yaşamında iyi bir düzeyde İngilizce bilgisine sahip olma şartı aranıyor. İyi bir düzeye ulaşabilmek içinse Bakırköy İngilizce kursu alternatifleri ön plana çıkıyor.  

4

Elbette İngilizce öğrenmek isteyenlere ilk tavsiyemiz bu doğrultuda oluyor. Hangi alanda ihtiyaç duyuyor olursanız olun iyi bir İngilizce bilgisine sahip olmak için İngilizce kursu desteği kaçınılmaz oluyor. Etkin ve başarılı bir kurs merkezinde alacağınız bu kurs ile istediğiniz İngilizce bilgisine en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. Ancak hepsi bu kadarla sınırlı kalmıyor. En doğru kurs merkezini seçtikten sonra kurs merkezi tarafından uygulanan eğitim programını aksatmadan devam etmeniz gerekiyor.  İngilizce derslerine eksiksiz olarak katılım sağlandığında programı başarıyla bitirme olasılığınız her zaman çok daha güçlü oluyor. Ve İngilizce için aldığınız kurs desteği ile birlikte kursun dışında sergileyeceğiniz kendi bireysel çabanız da ön plana çıkıyor. Çünkü İngilizce pratik yaptıkça ve konuştukça güçlenen  bir dildir. Dolayısıyla kurs merkezi ile birlikte paralel olarak bazı küçük tüyolarla öğrenme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Nasıl mı?

İngilizce öğrenmek bir zorunluluk değil! Sürece mecburen değil, istekle başlayın

Öncelikli olarak İngilizce serüveninize bu mantıkla başlamanız gerekiyor.  Evet, belki İngilizceyi bir iş mülakatında başarılı olabilmek için ya da bir eğitim kurumunda sizlere zorunlu tutulduğu için öğrenmek isteyebilirsiniz. Ancak İngilizce öğrenmeye başladığınızda bunun sosyal yaşamınıza da katmış olduğu etkiyi gördüğünüzde aslında bunun bir zorunluluk değil sizler için çok önemli bir gereklilik olduğunun da farkına varıyorsunuz. İngilizceyi sadece bir ders olarak değil bir kültür olarak görmeye başlıyorsunuz.  Bunun için İngilizce kursu desteğini ve İngilizce öğrenme çabanızı bir zorunluluk olarak görmeden sürece başlamanız bu sürecin çok daha keyifli ve çok daha başarılı bir şekilde tamamlanmasına neden oluyor.

İngilizceyi yaşamınızın her alanına yerleştirin

Bakırköy İngilizce kursu desteği ile iyi bir eğitim alabileceğinizden bahsetmiştik. Ancak kurs merkezinde aldığımız eğitimi gündelik yaşantınıza dağıtarak bu sürece desteklemeniz gerektiğini de kısaca ifade ettik.  Bunu sağlayabilmeniz için sizlere birkaç küçük fikir verelim;

2
  • Kitap okumayı seviyorsanız bu hobinize seviyenize göre İngilizce kitaplarla devam edin.
  • Gazete ve dergi seçimlerinizi İngilizce olarak yapın.
  • Kullanmış olduğunuz cep telefonunuzun Türkçe menü seçeneğini İngilizce ile değiştirin. 
  • İngilizce olarak hazırlanmış olan mobil uygulamaları kullanın. 
  • Kelime bilgisi İngilizcenin en önemli aşamalarından birisidir. Bu nedenle öğrendiğiniz her yeni kelimeyi not alın ve sürekli kullanmaya çalışın.
  • İngilizce Forum sayfalarına katılım sağlayın
  • İngilizce müzik dinleyin.
  • İngilizce konuşan arkadaşlar bulun ve onlarla sık sık pratik yapın
1

İngilizce öğrenmeye karar verdiyseniz Bakırköy İngilizce kurs merkezi olarak faaliyet gösteren English Box tarafından sizlere sunulan programları inceleyebilirsiniz. İngilizce kursu fiyatları ve program tarihleri hakkında net bilgiler alabilirsiniz. Sıfırdan başlamak ya da İngilizcenizi daha a geliştirmek için bu tavsiyelere önem verin.

IELTS

2024 IELTS Kursu Fiyatları

Ortalama IELTS Kursu Fiyatları IELTS kursu fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında, kursun süresi, eğitmen kalitesi, kursun konumu ve öğrenci sayısı bulunur.

Genel İngilizce

2024 İngilizce Kursu Fiyatları Karşılaştırması

Yabancı dil kurslarının fiyatlarının belirlenmesinde birçok unsur etkilidir. Örneğin, dil kursunun ne kadar uzun süreceği, dil kursunun hangi yabancı dil için verileceği, eğitimin hangi seviyedeki

Almanca

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Kalktı Mı?

Bu sınav, Almanya’da yaşayan yabancı bir kişinin, Almanya vatandaşı olan eşi/sevgilisi/partneri ile birlikte yaşaması için gerekli olan vize için yapılır. Aile birleşimi sınavı, Almanca dil

sizi arayalim