English Box İle İngilizce Eğitiminin Farkı Nedir?

Yalnızca ülkemizi değil, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi sebebiyle çalışma düzenleri değiştiği gibi, eğitimde de dijitale dönüş hız kazandı. Ne var ki dijital altyapısı için yeterli hazırlığı ve donanımı olmayan eğitim kurumları, bu sınavda sınıfta kaldı. English Box Bakırköy ise eğitimde dijital dönüşümün oyun kurucularından olması ve kendi sisteminde teknolojiye %100 uyumlu bir donanım kullanması sayesinde, hiçbir zorluk yaşamadan bu süreci geçirmektedir. Haydi gelin English Box Bakırköy yerleşkesinin, İstanbul’da ve hatta Türkiye’de faaliyet gösteren diğer dil merkezlerinden farkını hep beraber görelim.

Uluslararası Bir Markanın Çatısı Altında Olmak

Eğitim sektöründe yetmiş yılı aşkın deneyime sahip English Box, altı kıtaya yayılmış eğitim yerleşkeleri ile dünyanın sayılı dil merkezlerindendir. İngiltere’de yılın dil okulu seçilen English Box, Türkiye’de Bakırköy yerleşkesini açarak dil öğrenmek isteyen herkes için uluslararası bir markayı ülkemize taşımıştır. 

IDP ile Partner Kuruluş Olmak

Kendi bilinirliği ve sektördeki güvenilirliği yanında, Avustralya merkezli IDP ile yaptığı partnerlik sonucu; resmi IELTS sınav merkezi olmuştur. English Box Bakırköy yerleşkesi de böylesine güçlü iki markanın çatısı altında kurulmuştur ve Türkiye’de başka hiçbir kurumda olmayan bir özelliğe sahiptir. Ülkemizde yalnızca English Box Bakırköy, hem resmi IELTS eğitimi verme hem de IELTS sınav merkezi olma hakkını elinde tutmaktadır.

Türkiye’de yer alan dil kurslarında öğrencilerin en büyük şikâyetlerinden biri öğretmen kalitesiyle ilgilidir. Çoğu kurum, öğretmenlik ve eğitmenlik yetkinliği bulunmayan kişileri dil kurslarında çalıştırmaktadır. Eğitimden verim alamayan öğrencilerin memnuniyetsizlikleri de günden güne artmaktadır. English Box Bakırköy yerleşkesinde ise IDP’den onaylı, alanında uzman eğitmenlerden ders alır ve İngilizce öğrenmenin hiç de sanıldığı gibi zor olmadığını deneyimlersiniz.

Dijital Kütüphane ile Sınırsız Kaynağa Ulaşmak

Türkiye’de açılmış hiçbir dil merkezinin, İngilizce kursunun yüzlerce kaynak ve binlerce alıştırma bulunan dijital bir kütüphanesi yoktur. Oysa ki English Box Bakırköy, sahip olduğu my.English Box platformuyla öğrencilerine sınırsız kaynağa sahip, dijital bir kütüphane imkânı sunmaktadır. Tek bir kaynağa bağlı kalıp bir dil öğrenmeye çalışmak 21. yüzyılın ucu bucağı görünmez dijital okyanusunda, sığ bir gölde yüzmeye benzer. İşte bu yüzden, English Box Bakırköy yerleşkesinde İngilizce öğrenmek; yaşadığınız çağın hakkını veren bir kurumda, güvenle eğitim almak demektir.

7 gün 24 saat öğrencilerinin açık erişimine sunulan eğitim portalıyla English Box Bakırköy’de internet erişiminiz olan her cihazla eğitiminize ara vermeden, kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

CEFR Sistemine Birebir Uyumlu Eğitim 

Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde; her gün binlerce kişi İngilizce öğrenmek için dil okullarına, kurs merkezlerine gitmektedir. Ne var ki dil kurslarının büyük çoğunluğu uluslararası geçerliği olan CEFR sistemi yerine; yetkin olmayan, müfredatsız ve düzensiz bir çizgide gitmektedir. Oysa English Box, tüm dünyada geçerli olan CEFR sisteminin de kurucularındandır. Prestijli üniversitelerin de kullandığı CEFR sistemini kuran bir eğitim duayeninden, English Box’tan eğitim almak başlı başına bir ayrıcalıktır. Doğru eğitimi alarak en iyi şekilde gelişebilir ve yetkinliklerinize bir yenisini ekleyebilirsiniz.

Kişiye Özel Eğitim Planlamaları ve Birebir Rehberlik

English Box’ın en önemli farklarından biri de kişiye özel eğitim planlamaları yapmasıdır. Hemen her kurum; kendilerince belirledikleri birkaç aylık dönemlerle açtıkları kurlara göre eğitim verirler. Elbette ki dil öğrenimi CEFR sistemine göre de belli kriterlerce seviyelendirilir ancak bu düzeyler, dört dil yetkinliğindeki başarılarınıza göre ölçülmelidir. 

Her kişinin öğrenme becerisi, şekli farklıdır. Bu artık akademik makalelerde, bilim insanları tarafından da kanıtlanmış bir gerçektir. Bu noktadan bakıldığında, iki-üç aylık periyodlarda ve herkes için aynı eğitim materyallerini kullanarak dil öğretimi yaptığını iddia eden kurumların bakış açısı doğru olamaz. 

English Box Bakırköy yerleşkesinin my.English Box platformunda, her öğrencinin kişisel gelişimi anlık olarak takip edilir ve öğrencinin öğrenme hızına bağlı olarak eğitim planlamaları yapılır. Yetkinlik seviyesini başarılı şekilde tamamlayan öğrenci, ay ya da ders saatine bakılmaksızın bir üst seviyeye geçme hakkı kazanır. 

İşte tüm bu sebeplerden English Box Bakırköy yerleşkesinde İngilizce öğrenmek, bildiğiniz tüm yanlışları kapının arkasında bırakıp gerçek, doğru ve çağa uygun uluslararası standartlarda bir eğitim almak demektir. Siz de çok geçmeden English Box Bakırköy eğitim danışmanları ile iletişime geçin, İngilizce öğrenmenin hayal olmadığını deneyimleyin. 

IELTS

2024 IELTS Kursu Fiyatları

Ortalama IELTS Kursu Fiyatları IELTS kursu fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında, kursun süresi, eğitmen kalitesi, kursun konumu ve öğrenci sayısı bulunur.

Genel İngilizce

2024 İngilizce Kursu Fiyatları Karşılaştırması

Yabancı dil kurslarının fiyatlarının belirlenmesinde birçok unsur etkilidir. Örneğin, dil kursunun ne kadar uzun süreceği, dil kursunun hangi yabancı dil için verileceği, eğitimin hangi seviyedeki

Almanca

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Kalktı Mı?

Bu sınav, Almanya’da yaşayan yabancı bir kişinin, Almanya vatandaşı olan eşi/sevgilisi/partneri ile birlikte yaşaması için gerekli olan vize için yapılır. Aile birleşimi sınavı, Almanca dil

sizi arayalim