İngilizcenin İş Dünyasında Sağladığı Avantajlar

İngilizcenin ve tüm yabancı dillerin günlük hayatımıza katkısını daha önce hiç düşünmemiş olabilirsiniz. Daha öncesinde İngilizce ile birlikte herhangi bir dil öğrenmeye çalışmamış da olabilirsiniz. İngilizce öğrenmenin özellikle iş dünyasında sizlere ne gibi avantajlar getirebileceğini bu yazımızda anlatmaya çalışacağız. Daha öncesinde düşünmemiş olabileceğiniz noktalara değinecek, iş dünyasında İngilizce bilmenin sizi nasıl ön plana çıkaracağını göstereceğiz.

Yazımızda yalnızca İngilizce ile sınırlı kalmayıp diğer dillerin de nasıl kolay öğrenilebileceğinden konuşacak bu dillerin kalıcı bir şekilde öğrenilmesi konusunda bazı önemli noktalara vurgu yapacağız. Ve İngilizce için en etkin öğrenme yöntemlerinden olan İngilizce kursu alternatifleri ile tavsiyelerimizi noktalayacağız.  

c

Bilindiği üzere İngilizce tüm dünyada etkinliği olan bir dil. En yaygın kullanılan bu artık uluslararası bir arenada yürütülen iş yaşamının da vazgeçilmez noktalarındandır. Uluslararası arenada çalışan şirketler için ileri düzey İngilizce bilgisi bir zorunluluk. Bununla birlikte yerli firmalarımızda da artık ilk olarak aranan kriterlerden birisi.

Özel sektörde İngilizcenin sahip olduğu etkin konum son yıllarda kamu sektöründe de yerini aldı. Devletin birçok kurumunda yükselmek isteyen devlet görevlileri İngilizce barikatını aşmadan yoluna devam edemiyor. Akademik olarak ilerlemek için zaten İngilizce gerekliydi. Ancak artık sadece akademik kariyer için değil diğer tüm devlet kurumlarında da İngilizce şartı aranıyor. Bunun da en etkin yolu İngilizce kursu ile sağlanıyor.

Gelin İngilizceyi özel sektör ve kamu için ayrı ayrı ele alalım;  

İş Mülakatlarında Yabancı Dil

Yabancı bir dil öğrenmek günümüz şartlarında bir işe girebilmek açısından çok önemli bir avantaj. Çünkü artık birçok firma öncelikli kriter olarak ileri düzeyde bir İngilizce bilgisi talep ediyor. Hatta İstanbul ve diğer büyük şehirlerde yer alan bazı büyük firmalar iş mülakatlarını yabancı dil üzerinden yapıyor. Bu açıdan bakıldığında İngilizce öğrenmenin ne kadar önemli olduğunu gözden kaçırmamak gerekiyor.

Gelişen ticari dünya artık bölgesel ve ulusal bazdan çıkarak uluslararası bir hal aldı. Ve uluslararası ticari faaliyetlerin tamamında tüm dünya ülkelerinin kullanmış olduğu ortak dil İngilizce olarak tercih ediliyor. Ülkemiz birçok dünya ülkesi ile önemli ticari anlaşmalara sahip bir ülke. Aynı zamanda dünya markalarının birçoğu ülkemizde şubeleşmeye gidiyor. Üretimden satışa, mağazacılıktan yönetim kademesine kadar birçok yabancı marka ülkemizde faaliyet gösteriyor. Ve bu markaların bir çalışanı olmak için elbette İngilizce bilgisi şart koşuluyor. Bununla birlikte yerli markalarımız ihracat ve ithalat ile önemli gelişimler gösteriyor. Tüm bu süreçleri yöneten tüm çalışanların en etkin özelliklerinden birisi ileri düzey İngilizce bilgisi oluyor.

Dolayısıyla sizlerde kariyerinize yön verecek o iş mülakatına katılmadan önce İngilizce bilginizden emin olmalısınız. Yeterli kalmadığınızı düşünüyorsanız Bakırköy İngilizce kursu desteği ile bu eksiğinizi en hızlı sürede giderebilirsiniz.  

Devlet Kurumlarında İngilizce Geçerliliği

d

İngilizce öğrenmek günlük hayatta birçok fayda sağlayabileceği gibi devlet kurumlarında yüksek lisans veya doktora yapabilmek açısından büyük önem arz ediyor. Akademik anlamda yükselmek veya ilerlemek istiyorsanız çok iyi düzeyde İngilizce biliyor olmalısınız. YDS veya diğer sınavlar ile dil seviyenizi kanıtlayabilir ve planladığınız akademik kariyere ulaşma noktasında önemli bir adım atabilirsiniz.

Bununla birlikte artık yeni nesil devlet kurumlarında bir üst kademeye çıkabilmeniz için İngilizce şartı önünüze çıkıyor. Devlet kurumlarında alınan terfilerde elbette görev başarılarınız değerlendiriliyor. Ancak görevinizde ne kadar başarılı olursanız olun, İngilizce bilginiz yoksa terfi şansınız olmuyor.

İş yaşamına dair büyük hayalleriniz varsa işe iyi bir İngilizce kursu ile başlamalısınız. Çünkü tüm iş yaşamınız boyunca İngilizce bilginizi birçok aşamada ispatlamak durumunda kalacaksınız.    

İyi Bir İngilizce Kursu Nasıl Anlaşılır?

English Box Bakırköy ve çevre semtler için en çok tercih edilen kurs merkezlerinden birisidir. İngilizce kurs programları ve İngilizce kursu fiyatları hakkında en avantajlı teklifleri değerlendirebilirsiniz.

IELTS

2024 IELTS Kursu Fiyatları

Ortalama IELTS Kursu Fiyatları IELTS kursu fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında, kursun süresi, eğitmen kalitesi, kursun konumu ve öğrenci sayısı bulunur.

Genel İngilizce

2024 İngilizce Kursu Fiyatları Karşılaştırması

Yabancı dil kurslarının fiyatlarının belirlenmesinde birçok unsur etkilidir. Örneğin, dil kursunun ne kadar uzun süreceği, dil kursunun hangi yabancı dil için verileceği, eğitimin hangi seviyedeki

Almanca

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Kalktı Mı?

Bu sınav, Almanya’da yaşayan yabancı bir kişinin, Almanya vatandaşı olan eşi/sevgilisi/partneri ile birlikte yaşaması için gerekli olan vize için yapılır. Aile birleşimi sınavı, Almanca dil

sizi arayalim