İyi Bir İngilizce Kursu Nasıl Anlaşılır?

İyi bir ingilizce kursu

“21. yüzyılın bilgi çağı olduğunu biliyorum, İngilizce öğreniminin öneminin de farkındayım. Pekâlâ İngilizce kursu seçerken nelere dikkat etmeliyim? İyi bir İngilizce kursu nasıl anlaşılır? İngilizce kursunun ihtiyaçlarıma cevap verebilip veremeyeceğini nasıl bileceğim?” diye mi düşünüyorsunuz? İşte sizin için hazırladığımız, İngilizce öğreniminde dil kursu bulma rehberi olacak yazımız.

Hiçbir kurs kendisi için kötü demiyor. Ben kime güveneceğim?

Çok haklısınız. Hizmet sektöründe eğitim, sağlık da dahil olmak üzere hiçbir alan kendi ürünleri ya da kendi hizmetleri için kötü bir yorumda bulunmaz. Bunun iki sebebi olabilir. İlki hizmetine güvenmesi olabilir ki inanmadığı bir şeyi tüketiciyle buluşturmaması ahlaki anlamda da büyük önem taşır. İkincisi ise olmayanı varmış gibi göstererek insanları kandırmasıdır ki bu durum yalnızca eğitim, sağlık gibi insanların hayatına direkt dokunan sektörler için değil, hiçbir sektör için kabul edilemez.

“Hiçbir eğitim platformu kendisinin kötü, yetersiz, vasıfsız olduğunu kabul etmiyorsa ve yaşadığımız çağda İngilizce bilmemek gibi bir şansımız yoksa kime güveneceğiz?” diye sorduğunuzda size, her şeyden ve herkesten önce kendinize güveneceksiniz, desek ne düşünürsünüz? Kendinize güveneceksiniz çünkü kuruma doğru sorular sormanın önemini fark edeceksiniz. Gelin English Box üzerinden sormanız gereken soruları tek tek, açık açık cevaplayalım ve sizler de doğru yerde olacağınızı anlayın.

English Box dil kursunu diğerlerinden farklı kılan özellikler nelerdir?

Güzel bir soruyla başladınız. Haydi bunun cevabını birlikte bulalım. Günümüzde irili ufaklı bütün dil kursları CEFR (Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi) sistemine göre eğitim verdiklerini ifade ederler. Kimisi yalnızca sistemin adını kullanırken kimisi iyi kötü bunu uygulamaya çalışır. Oysa English Box Avrupa’nın En İyi İngilizce Kursu olarak aldığı ödülü sonuna kadar hak ederek CEFR sisteminin sadece uygulayıcısı değil aynı zamanda ortaya çıkmasında payı olan kuruluşlardandır. English Box, uluslar arası sınavlardan IELTS için tartışmasız dünyanın sayılı kurumlarından olan IDP ile de ortaklık içindedir.  Şubeleşmenin markalaşmak için yeterli olduğunu zanneden, dil kursu açayım da para kazanayım mantığıyla basit düşünen, dil öğretiminin bir sınıf ve bir kitaptan ibaret olduğunu zanneden zihinlere ezber bozduran mantığıyla bugün altı kıtada sürdürebildiği kalitesini Türkiye’ye de getirmiştir.

Her kurum farklı farklı kitaplarla eğitim veriyor, hangisinin daha kaliteli olduğunu nasıl bileceğim?

Kitap bilginin muhafazası için değerli bir kaynaktır, tabii 1995’lere kadar yaşadıysanız. O zamanda dahi tek bir kitap bilginin teyidi için ya da bütün bilgilerin saklanması için yeterli değildir.  21. Yüzyıla geldiğimizde ise son yirmi altı yıldır internet denen bir mucize evlerimize, odalarımıza, hatta telefonlarımızın içine kadar girdi. O zaman çağa ayak uydurmaktan neden kaçınıyoruz? English Box bir, beş, on değil yüzlerce kaynaktan destek imkânı sunar. Eğitim platformu my.English Box ile sınırsız kaynak ve eğitim materyali sunan English Box geleneksel eğitimle devam eden çağ dışı kurumların aksine güne ayak uydurur ve günümüz kurslarına öncü olur.

Her kurs yabancı hocalardan eğitim alacaksınız diyor, eğitmen kalitesinden nasıl emin olabilirim?

English Box dil kursu daha önce de bahsettiğimiz gibi hem eğitim verme hem IELTS sınavını yapabilme yetkinliğine sahip Türkiye’de bulunan tek kurstur. IELTS sınavı hazırlayıcılarından IDP ile olan ortaklığı da göz önüne alındığında eğitmen kalitesini anlamak zor değildir. IDP tarafından direkt olarak eğitmen desteği de gören English Box, şimdi İstanbul Bakırköy yerleşkesi ile alanında uzman, yabancı eğitmenlerle eğitim vermektedir.

Yalnızca İstanbul’da bile yüzlerce İngilizce kursu var, neden English Box Bakırköy yerleşkesinde eğitim almalıyım?

Haydi sizin için bir defa daha tekrar edelim:

  1. English Box Bakırköy İngilizce Kursu yerleşkesinde alacağınız eğitim; kurumun yetmiş yıla dayanan eğitim tecrübesi ile sağlanır.
  2. Dünya’da geçerli ve büyük bir markadır, altı kıtada verdiği eğitim kalitesiyle bilinir ve güvenilirdir.
  3. Geleneksel, çağ dışı eğitim yerine, 21. yüzyıl ihtiyaçlarına cevap verir. Eğitim platformu my.English Box ile eğitim ortamını yaşamınızın her anına taşır.
  4. IELTS IDP tarafından desteklenir. Eğitmen kalitesi, uzmanlığı, yetkinliği sözde değildir.
  5. Kur bazlı değil öğrenci bazlı ilerler ve performansınıza göre seviye atlarsınız.

Hâlâ aklınızda sorular varsa sizi Eurcentres Bakırköy yerleşkemize bekliyoruz. Bütün soru işaretlerinizi yok edip önyargılarınızı yıkmaya hazır olun. İngilizce öğrenmenin artık lafta kalmayacağına emin olun. Sizi bekliyoruz.

IELTS

2024 IELTS Kursu Fiyatları

Ortalama IELTS Kursu Fiyatları IELTS kursu fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında, kursun süresi, eğitmen kalitesi, kursun konumu ve öğrenci sayısı bulunur.

Genel İngilizce

2024 İngilizce Kursu Fiyatları Karşılaştırması

Yabancı dil kurslarının fiyatlarının belirlenmesinde birçok unsur etkilidir. Örneğin, dil kursunun ne kadar uzun süreceği, dil kursunun hangi yabancı dil için verileceği, eğitimin hangi seviyedeki

Almanca

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Kalktı Mı?

Bu sınav, Almanya’da yaşayan yabancı bir kişinin, Almanya vatandaşı olan eşi/sevgilisi/partneri ile birlikte yaşaması için gerekli olan vize için yapılır. Aile birleşimi sınavı, Almanca dil

sizi arayalim