Okullarda neden İngilizce öğrenemiyoruz?

Neden İngilizce Öğrenemiyorum.

Türkiye’de yıllardır ilk öğretimin başından itibaren öğretilmeye başlanır İngilizce. Bir kişi, orta öğretimde Almanca ya da Fransızca gibi başka bir dilde eğitim almıyorsa on iki yıllık öğrenim hayatının yaklaşık dokuz on yılında İngilizceye maruz kalır. Ne var ki bu denli uzun bir zaman dilimine rağmen liseden mezun olup akıcı şekilde İngilizce okuyan, yazan, konuşan ve dinlediğini anlayan neredeyse %1’den bile azdır. Pekâlâ dil öğreniminin en önemli şartlarından birini yerine getirdiğimiz halde neden bu denli gerideyiz İngilizce öğreniminde?

Sorunun temel noktası eğitim sistemi…

Eğitim müfredatımızda ne yazık ki gramer ağırlıklı bir sistem işlemektedir. Kullanıp içselleştirmeye değil ezbere dayalı bu anlayışla dil öğrenimi, bizzat deneyimlediğimiz şekliyle, başarısızlığa mahkumdur. Her sene aynı konuların başa sarılıp tekrar işlendiği ancak yine her dönem aynı ezberci anlayışla hareket edildiği müddetçe 

A: How are you? 

B: Fine thanks, and you?

kalıplarından ileri gidilemeyeceği de kesindir.

Öğrendiklerimizi kullanmazsak kalıcı hale getiremeyiz!

Okullarda öğretil(emey)en bu gramer ağırlıklı eğitimde atlanan en önemli noktalardan biri de insanın dili kurallarla öğrenmeye başlamadığıdır. Bebeklikten çocukluğa geçerken öğrendiğimiz sözlü dili bir düşünelim. Cümlenin ögeleri, zarflar, sıfatlar, bağlaçlar diye mi biliyorduk? Yoksa taklit ve tekrar yolu ile sık sık aynı yapıları kullanarak mı öğreniyorduk? Cevap tabii ki ikincisi! Bir gramer konusunu teorik olarak anlatıp iki üç örnekle geçildiği sürece hiçbirimiz okullarda dil öğrenimini gerektiği şekilde tamamlayamayacağız. Oysa tahtaya yazıp deftere geçirme ya da tek bir kaynaktan birkaç egzersiz yaparak konuyu işlendi kabul etmeyi bıraksak ve etkinlikler, yaratıcı çalışmalar, bol diyalog ile gerçek bir öğrenme sürecini yaşasak ne de güzel olacak. Ne var ki bu eğitim sisteminde baştan ayağa bir reform demek ve çok da kolay görünmüyor. O zaman sizin için daha iyi bir seçeneğin olduğunu söylemekten mutluluk duyuyoruz.

English Box ile İngilizce öğrenimi artık hayal değil!

English Box Avrupa başta olmak üzere altı kıtaya yayılmış ve yetmiş yılı aşkın tecrübesiyle yalnızca İngilizce öğretiminde değil uluslar arası sınavlarda da başarısını kanıtlamış, ödüllü bir organizasyondur. IDP ile partner kurum oluşu ve Dünya üzerinde pek çok prestijli üniversite ve başkaca dil okullarıyla paylaştığı my.English Box dijital eğitim portalı ile benzer kuruluşlardan açık ara farkla öndedir. 

İngilizce öğretiminde çığır açan yapısı ve gelenekselci anlayıştan uzak, 21. Yüzyıl ihtiyaçlarına cevap veren yöntemleriyle ezberden uzak, anlamaya dayalı, bireyselleştirilmiş eğitim planlamaları sunar. 

English Box Bakırköy yerleşkesi ile İngilizce öğretimini değiştirmek, dönüştürmek için şimdi Türkiye’de de hizmet vermektedir. Türkiye’de IELTS eğitimi verirken sınav da yapma hakkı bulunan tek yerdir. İngilizce öğrenimini sorun olmaktan çıkarın ve genel İngilizceyi ana dil seviyesine getirip IELTS ya da TOEFL sınavı için yine English Box ile hazırlanın. Sonrası kariyer basamakları, sonrası iyilik, güzellik, başarı!

IELTS

2024 IELTS Kursu Fiyatları

Ortalama IELTS Kursu Fiyatları IELTS kursu fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında, kursun süresi, eğitmen kalitesi, kursun konumu ve öğrenci sayısı bulunur.

Genel İngilizce

2024 İngilizce Kursu Fiyatları Karşılaştırması

Yabancı dil kurslarının fiyatlarının belirlenmesinde birçok unsur etkilidir. Örneğin, dil kursunun ne kadar uzun süreceği, dil kursunun hangi yabancı dil için verileceği, eğitimin hangi seviyedeki

Almanca

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Kalktı Mı?

Bu sınav, Almanya’da yaşayan yabancı bir kişinin, Almanya vatandaşı olan eşi/sevgilisi/partneri ile birlikte yaşaması için gerekli olan vize için yapılır. Aile birleşimi sınavı, Almanca dil

sizi arayalim