YDS’ye Nasıl Hazırlanmalı?

YDS Hazırlık Nasıl Olmalı

Yabancı dilin günümüz dünyasındaki önemi her geçen gün daha da artarken dil bilmenin yanı sıra bunu resmi bir sınav puanı ile belgelemek de neredeyse zorunlu hale gelmiştir. Hâl böyle olunca da farklı ihtiyaçlar için farklı sınavlara girme gereği duyulmaktadır. Sık sık tekrarlanan soruların başında da “YDS nasıl bir sınav, YDS’den nasıl yüksek puan alırım, YDS zor mu, YDS’ye nasıl hazırlanmalıyım?” v.b. bulunmaktadır.

YDS nasıl bir sınavdır?

YDS kâğıt üzerinden ve elektronik olarak iki farklı şekilde yapılan, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavıdır. Yalnızca İngilizce yapılmadığı halde en çok talep, yine İngilizce içindir. Sınava hangi dil üzerinden girilirse girilsin; kelime, dil bilgisi ve okuduğunu anlama bölümlerinden ölçme değerlendirme yapılmaktadır. YDS; dinleme, konuşma ve yazma bölümlerini bünyesinde barındırmamaktadır.

English Box YDS’ye nasıl hazırlıyor?

English Box Bakırköy yerleşkesi uluslar arası sınavlardaki üstün performanslarının yanında YDS, YÖKDİL gibi sınavlarda da adaylara sınırsız kaynak, profesyonel hizmet ve sürekli rehberlik ile destek sağlamaktadır. 

Birebir eğitimlerle hazırlanılan YDS için adayların öncelikle intermediate seviyede genel İngilizce bilmeleri gerekmektedir. Bu ön koşulu sağlamayan adaylar için pre-YDS çalışmaları tavsiye edilir. Bireyselleştirilmiş eğitim programlarındaki başarılarıyla ses getiren English Box, adayların eksiklerinin tespitinden sonra onlara en uygun çalışma planını sunar. 

YDS sınavında başarılı olmak için ne gerekiyor?

YDS için olmazsa olmazların başında gramer gelmektedir. Sınavda zamanı doğru kullanmak adına konuların bilinmesinin yanı sıra sınav taktiklerinin özümsenmesi de büyük önem taşır. Alanında uzman eğitmenlerle çalışmak bu bağlamda hayati değere sahiptir. Gramer bilgisine ek olarak kelime dağarcığının ne denli geniş olduğu da YDS için artı değerdir. Bütün sözcük türlerinden soru gelebildiği gibi okuduğunu anlama bölümleri için de kelime bilgisi adayların işini kolaylaştıracaktır. 

YDS Eurocentres
Eurocenters Sınav Odaklı Eğitimi İle YDS’de başarıyı yakalayın

YDS nerelerde geçerli?

YDS hem Türkiye’de akademik kariyer yapmayı planlayan adaylar için uygunluk gösterir hem de çok uluslu, kurumsal firmalarda yükselmek isteyen adaylar için uygundur. YDS’nin uluslar arası sınavlarla eşdeğerliğinin olması da ona prestij kazandıran başka bir etkendir. Dil tazminatı hakkı da sunan YDS için baraj puanı 50 olsa da bu puan çok büyük bir geçerlilik taşımamaktadır. Doğru ve düzenli çalışma ile birkaç ay içinde 70-90 aralığında bir puan alınması aslında hiç de imkânsız değildir. Ne var ki pek çok aday, YDS için nasıl bir çalışma programına ihtiyaçları olduğunu bilmemektedir.

YDS için nasıl çalışmalıyım, English Box bana ne gibi bir fayda sağlayacak?

YDS için gramer çalışmaları: YDS hazırlığı sırasında olmazsa olmazlardan biridir. English Box Bakırköy yerleşkesi, sahip olduğu my.English Box platformuyla öğrencilerine yüzlerce kaynaktan binlerce alıştırmayı eş zamanlı olarak açık erişimle sunar. Bol tekrar ve çokça soru çözümü ile bilginizi taktiklerle birleştirmek YDS’de fark yaratmanıza olanak tanıyacaktır.

YDS kelime çalışmaları: Hem eğitim portalı hem de aktivite sınıfları ile English Box Bakırköy yerleşkesinde eğitim alırken kelime haznenizin ne denli geliştiğine siz bile inanamayacaksınız. Aynı zamanda YDS eğitmenleriniz tarafından size tavsiye edilecek kelime soru çözümlerini de ihmal etmemeniz gerekmektedir.

YDS okuduğunu anlama: Gerek reading comprehension adlı okuduğunu anlama soruları gerekse diğer birçok soru tipi için ihtiyaç duyacağınız anlam becerisini English Box’ta eğitim alırken pekiştirebilirsiniz. Reading aktivite sınıfları, my.English Box kaynakları, taksiye edilen makale okumaları ile anlama dayalı soru tipleri artık gözünüzü korkutamayacak.

Ücretsiz deneme sınavları: Gireceğiniz sınav öncesinde yapılacak olan geçmiş yıllara ait ya da eş değerlikli deneme sınavları ile kendinizi görme ve eksiklerinizin farkına varma fırsatı yakalayacaksınız. 

Birebir takip: Eksiklerinizi kapatabilmek ve gelişiminizi yakından takip edebilmek için sürecin başından sonuna kadar yanınızda yer alacağız. Sürekli motivasyon ve destek göreceksiniz.

Tüm bunların yanında hedef koymanız çok önemlidir. Fransız yazar Montaigne’in dediği gibi: “Hedefi olmayan gemiye, hiçbir rüzgar yardım edemez.”

IELTS

2024 IELTS Kursu Fiyatları

Ortalama IELTS Kursu Fiyatları IELTS kursu fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında, kursun süresi, eğitmen kalitesi, kursun konumu ve öğrenci sayısı bulunur.

Genel İngilizce

2024 İngilizce Kursu Fiyatları Karşılaştırması

Yabancı dil kurslarının fiyatlarının belirlenmesinde birçok unsur etkilidir. Örneğin, dil kursunun ne kadar uzun süreceği, dil kursunun hangi yabancı dil için verileceği, eğitimin hangi seviyedeki

Almanca

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Kalktı Mı?

Bu sınav, Almanya’da yaşayan yabancı bir kişinin, Almanya vatandaşı olan eşi/sevgilisi/partneri ile birlikte yaşaması için gerekli olan vize için yapılır. Aile birleşimi sınavı, Almanca dil

sizi arayalim