Dil Eğitiminde English Box’i Tercih Etmeniz İçin 10 Neden

English Box İçin 10 Neden

Günümüzde yabancı bir dil öğrenmek özellikle de İngilizce öğrenmek neredeyse bir gereklilik halini almıştır. Hemen hemen her alandaki gelişmeleri takip edebilmek ve yetkin bir çok kaynağa ulaşmak İngilizce bildiğinizde çok daha kolaydır. Her ne kadar çeviri hizmetleri sağlansa da bir eseri kendi dilinden okumak bambaşka bir deneyimdir. Ayrıca bu tür çeviri hizmetleri zaman almaktadır ve popüler olmayan konulara dair bir çok kitap ya da yazı her dile çevrilmemektedir. Bu yüzden öğrenmek istenilen bilgilere en taze haliyle ulaşma noktasında sıkıntı yaşanmaktadır.

Bunun dışında küreselleşen dünya ile birlikte insanlar ağlarını geliştirmek ya da daha iyi işler bulmak için de İngilizceye ihtiyaç duyabilmektedir. Akademik nedenlerle ingilizce öğrenen ya da ingilizce seviyesini ilerletmek isteyen kişiler de mevcuttur.

Hal böyle olunca iş başa düşmekte ve harıl harıl dil kursu aranmaktadır. Ülkemizde de çeşitli yöntemler ile İngilizce öğrenimi veren bir sürü kurs bulmak mümkündür fakat English Box olarak bambaşka bir deneyim ve etkin öğrenim metotları ile size çok daha iyisini vaad edeceğimize inanıyoruz.

İşte English Box’i tercih etmeniz için 10 neden:

1.) Farklı ve Özgün English Box Metodolojisi

English Box’i diğer dil okullarından ayıran en büyük özelliği uygulamış olduğu özgün eğitim/öğretim metodolojisidir. İngiltere’de bulunan üniversiteler başta olmak üzere, dünya üzerinde kendini kanıtlamış pek çok üniversite ve dil okulunda da English Box Metodolojisi kullanılmaktadır.

English Box, klasikleşmiş tek tip kaynaktan beslenen bir eğitim ve öğrenim anlayışından öte bir anlayışa sahiptir. Bu bağlamda öğrenciyi tek tip kaynaktan almış olduğu veriye göre değerlendirmenin doğru olmadığına inanır ve her bireyin farklı ihtiyaçları, öğrenme süreçleri ve eğilimlerinin olduğu bilinciyle hareket eder. 

Diğer ingilizce kurslarındaki klasik kurlar yerine özelleştirilmiş, kişiye özgü ve performans odaklı kur yapıları sunar. Böylelikle öğrenme sürecini çok daha verimli bir hale getirmeyi ve öğrencilerin zamanını en iyi şekilde değerlendirmesini hedefler.

Öncelikle iyi bir seviye tespit sınavı ile işe başlanır ve öğrencinin hedefi ve ne kadar zaman ayırabileceği gibi kıstaslar belirlenir. Örneğin Genel İngilizce kursunda farklı yoğunlukta ayrı ayrı paketler mevcuttur. A1 Breakthrough seviyesinden C2 Mastery seviyesine kadar maksimum 12 kişilik sınıflarda sarmal bir öğretim programı sunulur.

Öğrencilerini farklı bir çok kaynakla beslemeyi ve geliştirmeyi hedefleyen English Box, en az iki haftada bir olacak şekilde “1 to 1 meetings” adı verilen birebir değerlendirme seansları yapar. Bu seanslarla öğrencinin bireysel eksiklikleri tespit edilir ve ihtiyacına yönelik rehberlik hizmeti sağlanır. Gerekirse öğrenciye gereksinimi doğrultusunda ek etüt programları sunulur.

Kurs ortasında ve sonunda ise “Action-Interaction-Meditation” ölçütleri üzerinden her bir öğrenci için çeşitli dil beceri sınavları (Reading, Speaking, Writing, Listening) yapılır. Bunun yanı sıra Gramer ve kelime bilgisini içeren Gelişim Testleri yapılır. Ayrıca öğrencinin my.English Box platformu üzerindeki etkinlikleri de kaydedilir ve bütün bu saydıklarımızın hepsi baz alınarak bir skor verilir. Sonuçlar değerlendirilerek sertifika oluşturulur.


English Box metodolojisinde öğrenci A1 seviyesinde başladığı kursu sonuna kadar tamamlamak durumunda değildir. English Box, öğrencinin sınıf performansını, gelişim takip raporundaki ilerlemesini, bireysel my.English Box platform kullanım verileri gibi faktörleri baz alarak öğrenciyi üst kura yönlendirebilir. Öğrencinin farklı seviye ve sınıflarda gelişimi ayrıca gözlemlenebilir ve kıyaslama imkanı bulunur.

English Box metodolojisinde, öğrencilerin sınavdan aldıkları notlar ve satın almış olduğu kur saatleri ölçüt olarak kabul edilmez. Önemli olan öğrencinin beceri gelişimi ve başarısıdır.

2.) my.English Box Platformu ile Online Öğrenim İmkanı

Günümüz dünyasında çevrimiçi (online) olabilmek ciddi bir ihtiyaç halini almıştır. Öyle ki akıllı cihazlar ve internetin olduğu her yerde iletişim kurabilir, eğitim/öğretim hayatına devam edebilir ve hatta işlerimizi dünyanın istediğimiz bölgesinden yönetebilir hale gelmiş vaziyetteyiz.

2020 yılından beri dünyayı kasıp kavuran pandemi süreci ile birlikte de çevrimiçi olabilmenin önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Öğrencilerine her daim en iyi hizmeti sunmayı hedefleyen English Box, dijitalleşen dünyaya ayak uydurmak için yapay zekalı öğrenim platformu olan my.English Box’i hayata geçirmiş ve İngilizce öğrenimini çevrimiçi ortama taşımıştır. Böylece öğrencilerine etkin bir geri bildirim döngüsü eşliğinde beceri odaklı bireyselleştirilmiş bir öğrenme modelini sunmaktadır. my.English Box platformu ile öğrencilerimiz kendine güveni aşılayan bir öğrenme sürecini deneyimleyebilir ve öğrendiklerini pekiştirme fırsatı bulabilirler. Bu platform üzerinden tüm eğitim/öğretim materyallerine, binlerce kaynağa, ödevlere ve öğretmenlere erişim sağlanabilir. Öğrencilerimiz, öğrenimlerine kesintisiz ve doğrudan olacak bir şekilde devam etme imkanına sahiptirler.

3.) Uluslararası Geçerlilik ve Sertifika

Dil Kursu programlarını başarıyla bitirmiş öğrencilerine sertifikalar verir. Burada önemli olansa bu sertifikaların uluslararası geçerliliği olup olmadığıdır. Ayrıca dil okullarındaki eğitimin uluslararası standartları sağlayıp sağlamadığı gibi bir sorun da her daim ortada somut bir gerçek olarak durmaktadır.

İngiltere merkezli English Box, 70 yılı deviren tecrübesi ile dünyanın en kapsamlı ve en büyük dil okulu markası olmasının yanı sıra 6 kıtadaki 30’dan fazla okulu ile dünya çapında bir ağa sahiptir. Öğrencilerine vermiş olduğu sertifikaların ise uluslararası geçerliliği vardır.

Avrupa’nın ilk özel dil okulu olan English Box, Diller İçin Avrupa Ortak Referans Çerçevesi anlamına gelen Common European Framework of Reference for Languages (CEFR) ölçütlerini yaratan ve geliştiren kurumlardan birisidir.

4.) English Box’in IDP IELTS Sınav Şubesi Olması ve Ücretsiz IELTS Sınavı İmkanı

English Box Dil Okulları’nda etkin bir şekilde IELTS sınavına hazırlık hizmeti de verilmektedir. B2 seviyesinde olduğunu kanıtlayabilen her öğrenci IELTS kurslarımıza kayıt yaptırabilir. B2 yeterliliğini kanıtlayan her aday IELTS sınavının her oturumu için (Listening, Reading, Speaking, Writing) 24 saat olmak üzere 96 saatlik bir paket satın alır. Dileyen adaylar bu 4 oturumdan sadece ihtiyaçları doğrultusundaki beceri paketlerini de satın alabilir.

B1 seviyesindeki adaylar ise öncelikle 48 saatlik Pre-IELTS kursuna yönlendirilir ve sonrasında IELTS kursuna kaydı yapılır. A1 ve A2 seviyesindeki adaylar ise öncelikle Genel İngilizce Kursu’na yönlendirilir. B2 seviyesine geldikten sonra ise IELTS Kursu’na geçiş yapabilirler.

Londra yerleşkesi ile Avrupa’nın en büyük “IELTS Sınav Merkezi” ünvanını elinde bulunduran English Box, IDP IELTS Türkiye partnerliği ile Türkiye’de IELTS kursu ve sınav merkezliğini aynı binada öğrencilerine sunan tek kurumudur.

Özellikle English Box Bakırköy Yerleşkesi’ni tercih eden öğrenciler alışkın oldukları bir ortamda IELTS’e hazırlanma ve bu sınava girme ayrıcalığına sahiptirler. Türkiye IDP IELTS partnerliğinde düzenlenen sınavlara derslerinizi aldığınız kurumumuzda girecek olmanın size iyi bir motivasyon sağlayacağı gerçeğini göz ardı etmeyin. IDP IELTS akreditasyonu almış sınav salonlarımız tüm test aşamalarında hizmet vermektedir.

Tüm bunların yanı sıra, IELTS’e bizimle hazırlanan öğrencilerimizin sınav ücretini de biz ödemekteyiz!

5.) Her Seviyeye Uygun Kurlar

English Box’da her seviyeye ve ihtiyaca yönelik olarak tasarlanmış kurlar mevcuttur. English Box Bakırköy Yerleşkesi’nde gerek hafta içi gerek haftasonu olacak şekilde öğrenme temponuza en uygun olan paketlerden birini seçerek ingilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz.

English Box bünyesinde, “Genel İngilizce Kursu”, “Pre-IELTS Kursu”, “IELTS Kursu”, “TOEFL Kursu”, “YDS Kursu”, “İş İngilizcesi”, “Kurumsal İngilizce”, “İngilizce Özel Ders” şeklinde birçok kurs seçeneği mevcuttur.

İngilizce dışında ise, Almanca, Fransızca, Rusça, Felemenkçe kursları okullarımız bünyesinde verilmektedir. Bu dilleri de olabilecek en etkili ve yetkin bir biçimde öğretmekteyiz.

Kurlarımıza ve bu kurlarda verilen eğitim/öğretim programlarına dair ayrıntılı bilgileri web sitemizdeki ilgili başlıklardan da edinebilmeniz mümkündür.

6.) Nitelikli Kurs Materyalleri

Öğrenmeyi hedeflediğiniz dile yönelik olarak sunulacak kitap, ses dosyaları, yaprak testler vb. materyallerinin çeşitliliğinin yanı sıra orjinal, bandrollü, nitelikli ve özgün kaynakların öğrenci ile buluşturulması dil okulunun sorumluluğundadır.

English Box, üzerinde yoğun emek verilerek hazırlanmış bu materyalleri öğrencilerine temin etmekte ve gerektiğinde de ek kaynaklara yönlendirme yapmaktadır. English Box metodolojisinde, dilin bir kitaba bağlı kalınarak öğrenilemeyeceği savunulur. Bu yüzden, my.English Box platformunda binlerce içerik çevrimiçi (online) olarak ulaşılabilecek biçimde sunulmaktadır.

7.) Ders Dışı Aktiviteler, Etüt İmkanı ve Telafi Dersleri

İyi bir dil kursu öğrencilerine ders dışı bir takım aktiviteleri sunmalı ve bunları sürekli olarak geliştirecek bir zemini de sağlamalıdır. English Box, öğrencilerini çeşitli ders dışı aktivitelere teşvik ederek özellikle konuşma becerilerini geliştirme yönünde destekler ve pratik yapabilecek bir ortamı oluşturur. Sunduğu etüt imkanları ile öğrencilerin çalışmasına ve konu tekrarı yapmasına olanak tanır. Öğretim kadrosu, gerekli ve uygun gördüğü takdirde belirlediği öğrencilerin eksik olduğu konularda telafi dersleri de yapabilir.

8.) Yetkin Öğretim Kadrosu

English Box, 21. yüzyılın ihtiyaçlarına cevap verecek, güncel, dinamik, kendini sürekli yenileyen bir eğitim ve öğretim anlayışı ile yoğrulmuştur. Bu yüzden, alanında en yetkin ve deneyimli öğretmenler ile çalışmayı tercih eder.

Kurumumuz, öğretim kadromuzun eğitim durumları, hangi okul ve fakültelerden mezun olduğu ve hangi sertifikalara sahip olduğu gibi gerekli her türlü bilgiyi en somut ve şeffaf haliyle sunmayı kendisine görev addetmiştir.  Öğrencilerin kendi öğrenme becerisi ve temposuna uygun şekilde verim alabilecekleri bir ortamda çalışmasını sağlamanın yanı sıra, iyi bir öğretim kadrosunu oluşturmak da öncelikli görevlerimiz arasındadır. Bu bağlamda, öğrencilerden almış olduğumuz her türlü olumlu ve olumsuz geri bildirimi değerlendirmeyi ihmal etmiyoruz.


9.) İhtiyacınıza ve Taleplerinize Karşılık Verecek Hizmeti Sunması

English Box, yabancı dil öğrenim yolculuğunuzun gerektirdiği her anda yanınızda olma gayretini gösteren, size en doğru şekilde rehberlik edecek öğretmenleri ve güler yüzlü çalışanları bünyesinde barındırmaktadır.

Bunun yanı sıra gerek web sitesini gerek sosyal medya hesaplarını etkin bir biçimde kullanmaya gayret ederek olabildiğince yalın, anlaşılır ve kaliteli bir hizmet sunmayı ilke edinmiştir.

10.) Lokasyon ve Kolay Ulaşım İmkanı

English Box Dil Okulları, İstanbul’un ilçesi olan Bakırköy yerleşkelesi ile hizmet vermektedir. Merkezi konumda bulunan bu iki ilçeye de çeşitli toplu taşıma araçları (deniz otobüsü, metrobüs, metro, otobüs, minibüs vb.) ile kolaylıkla ulaşabilmek mümkündür.

Bunun yanı sıra, bu ilçelerin ülkemize gelen turistlerin uğrak noktası olması sebebiyle dil öğreniminde pozitif bir yanı olabileceği de göz ardı edilmemelidir. English Box Dil Okulları’nın bulunduğu konum itibariyle çok daha fazla dil pratiği yapabilme imkanı bulabilirsiniz.

Ayrıca English Box yerleşkelerinin “El. Gazette UK Language Centre Rankings” oylamalarına göre resmi olarak dil öğreniminde 1. sırada seçilmiş olduğunu da gururla eklemek isteriz.

Bakırköy yerleşkesinde hizmete devam eden English Box yakında Beşiktaş Yerleşkesi ile de hizmet vermeye başlayacak!

Bu yazımızda, iyi bir İngilizce kursu seçiminde genel anlamda dikkat etmeniz gerekenleri ve neden English Box’i tercih etmeniz gerektiğine dair detayları sizlerle paylaştık. Kurumumuzla ilgili daha fazla detay öğrenmek, aklınıza takılan yerleri sormak ve danışmanlık hizmeti almak için aşağıdaki telefon numaralarından bize ulaşabilir ya da web sitemiz üzerindeki iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Bakırköy Yerleşkesi:

Tel: +90 (212) 660 06 05

Whatsapp: +90 (541) 140 06 05

E-posta: info@EnglishBox.com.tr

IELTS

2024 IELTS Kursu Fiyatları

Ortalama IELTS Kursu Fiyatları IELTS kursu fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında, kursun süresi, eğitmen kalitesi, kursun konumu ve öğrenci sayısı bulunur.

Genel İngilizce

2024 İngilizce Kursu Fiyatları Karşılaştırması

Yabancı dil kurslarının fiyatlarının belirlenmesinde birçok unsur etkilidir. Örneğin, dil kursunun ne kadar uzun süreceği, dil kursunun hangi yabancı dil için verileceği, eğitimin hangi seviyedeki

Almanca

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Kalktı Mı?

Bu sınav, Almanya’da yaşayan yabancı bir kişinin, Almanya vatandaşı olan eşi/sevgilisi/partneri ile birlikte yaşaması için gerekli olan vize için yapılır. Aile birleşimi sınavı, Almanca dil

sizi arayalim