Türkiye’de IDP IELTS ve Sınav Merkezleri

IELTS Sınav Merkezleri

IDP, IELTS sınavının ortağı iki kuruluştan biri olarak Türkiye’de de büyük öneme sahip, Dünya’nın önde gelen eğitim kuruluşlarındandır. Uluslar arası sınavların yanında yurt dışı eğitimde de ana dili İngilizce olan ülkelerde sağladığı eğitim olanaklarıyla sayılı kuruluşların başında gelir. 

IDP, yine kendisi gibi yarım asrı aşkın süredir Dünya’da İngilizce eğitiminin temel taşlarından biri olan English Box ile de iş birliği içindedir. English Box, IDP ortaklığı ile, sınav eğitimi verirken sınav yapma yetkisini elinde bulunduran tek kuruluştur. Dil eğitiminde bütünsel yaklaşım gösteren bu iki kuruluş güçlerini birleştirmiş ve Türkiye’de dil eğitimine ezber bozan yaklaşımlarla, yeni bir soluk getirmiştir. 

Istanbul IELTS Sınav Merkezleri

Sınavı hazırlayan kurum olmanın yanında, adayları sınava hazırlayan da olması verilen eğitimlerin ne denli kaliteli olduğunun da birincil göstergesidir. IDP bünyesinde ücretsiz sınav materyalleri ve English Box eğitim platformu olan my.English Box portalı içinde açık erişime sunulan yüzlerce kaynak ile adaylar sınırsız olanağa sahip olur. Bir taraftan, alanında yetkinliği kanıtlanmış eğitmenlerden destek alırken diğer taraftan sistemin oyun kurucularından hizmet almanın şansını yaşayan adaylar, başarının kendileri için hiç de zor olmadığını görürler. 

IELTS sınavı için yalnızca kâğıt üzerinde değil bilgisayarlı sınav ile de İstanbul ve Ankara illerinde seçenekleri bulunan IDP için İstanbul’da bilgisayarlı IELTS sınavı yapılabilecek üç merkez bulunmaktadır. Bunlardan biri de English Box Bakırköy yerleşkesidir.

English Box’de IELTS Kursu

Eğitim ve materyal desteğinin yanı sıra ücretsiz deneme sınavları ile süreç boyunca hazırlanan adaylar, English Box Bakırköy yerleşkesinde IELTS Kursu ister yetkinlik bazlı, ister tüm program; sınıf ortamı, birebir eğitim gibi farklı seçeneklerle tamamlarken ücretsiz deneme sınavları ile de kendilerini ölçme ve değerlendirme imkânı elde ederler. 

IDP ile partner kuruluş olan English Box Bakırköy yerleşkesinde, IELTS sınavına hazırlık için gerekli İngilizce yeterliliği olmayan adaylara özel eğitim seçenekleri de mevcuttur. B1 seviyesinde olan adaylar için 48 ders saatine kadar çıkan Pre-IELTS eğitimleri gerçekleştirilirken, başlangıç seviyesindeki adaylar öncelikle genel İngilizce eğitimlerini tamamlarlar. Her seviye için oluşturulan aktivite sınıfları ile yalnızca gramer değil; okuma, yazma, dinleme ve konuşma bölümlerinin hepsinde İngilizce alt yapısının oluşturulma ve sağlamlaştırılma ilkeleri hayata geçirilir. Böylece öğrenciler ve sınav adayları IELTS sınavından istedikleri sonuçları almakta hiçbir zorluk çekmezler.

English Box ve IDP, Türkiye’de sık sık karşılaşılan ezberci ve baştan savma İngilizce öğretimi anlayışını topyekün değiştirmekte ve kalıcı, sürekli öğrenme amacına hizmet etmektedir.

IELTS

2024 IELTS Kursu Fiyatları

Ortalama IELTS Kursu Fiyatları IELTS kursu fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında, kursun süresi, eğitmen kalitesi, kursun konumu ve öğrenci sayısı bulunur.

Genel İngilizce

2024 İngilizce Kursu Fiyatları Karşılaştırması

Yabancı dil kurslarının fiyatlarının belirlenmesinde birçok unsur etkilidir. Örneğin, dil kursunun ne kadar uzun süreceği, dil kursunun hangi yabancı dil için verileceği, eğitimin hangi seviyedeki

Almanca

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Kalktı Mı?

Bu sınav, Almanya’da yaşayan yabancı bir kişinin, Almanya vatandaşı olan eşi/sevgilisi/partneri ile birlikte yaşaması için gerekli olan vize için yapılır. Aile birleşimi sınavı, Almanca dil

sizi arayalim