Çocuklar İçin İngilizce Sınavları

Çocuklar İçin İngilizce Sınavları

Dil öğreniminin çocuk yaşlarda çok daha hızlı ve kalıcı olduğu bir gerçektir. Çocuklar için İngilizce sınavları ile siz de sınavlara katılıp, çocuklarınızın İngilizce yeterliliğini belgelendirebilirsiniz. Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz üzere doğumdan sonraki ilk yedi yıl beyin tüm dilleri ana dil olarak algılar ve böylece öğrenim oldukça süratli gerçekleşir. Bu yüzden Dünya’nın hemen her yerinde küçük yaşta dil öğreniminin önemi üzerinde durulur. Ne var ki dil yetkinliğini kanıtlamak için ihtiyaç duyduğumuz uluslar arası sınavlarda genellikle yaş sınırı bulunmaktadır. Ayrıca bu sınavlarda sorulan soruların bilişsel düzeyi, akademik ağırlığı yedi-on yaş çocukların seviyesine göre epey yüksektir. Bu sebeple çocukların IELTS, TOEFL, PTE gibi tüm dünyada geçerlikli bu sınavlara girmeleri uygun değildir. İşte bu noktada, çocuklarına dil eğitimi aldıran ebeveynler şu soruları sormaktadır: English Box çocuklar için İngilizce eğitimi veriyor mu? Çocuğumun English Box Bakırköy yerleşkesinde aldığı eğitimi uluslar arası bir sınav ile belgeleyebilir miyim? Çocuğumun dil becerilerini belgelemek istersem ne yapmalıyım? Yedi- on yaş grubu çocuğum için resmi bir sınav var mı? Çocuğumun İngilizce bilgisini nasıl kanıtlarım? 

Tüm bu soruların ve daha fazlasının cevabı için yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz.

English Box Bakırköy’de “Çocuklar için İngilizce Eğitimi” Nasıl Gerçekleştirilir?

English Box Bakırköy yerleşkesinde birebir eğitim ile çocuklar için İngilizce eğitimi verilmektedir ve dilerlerse çocuklar için ingilizce sınavlarına hazırlık yapılmaktadır. Aktiviteler, interaktif çalışmalar, görsel ve işitsel etkinlikler eşliğinde çocuğun dil öğrenimini bir ders değil; doğal bir süreç olarak görmesi amaçlanır ve bu amaç doğrultusunda ilerlenir. English Box Bakırköy, sahip olduğu dijital eğitim portalı my.English Box ile yalnızca yetişkinler için değil, ayrıca çocuklar için de yüzlerce kaynaktan binlerce alıştırma ile ders işleyişi gerçekleştirir. Bu da çocuğun çokça tekrar yapmasına ve çalışmaları özümsemesine yardımcı olur. Eğitim bir süreç işidir ve çağa ayak uyduran donanımıyla English Box kurum içinde kalmaz, ulaşılabilecek her noktadan çocuğu dile maruz bırakır.

Çocuklar İçin İngilizce Sınavları Eğitiminde Seviyelendirme Ne Şekildedir?

Çocukların girebileceği uluslar arası geçerlikli çocuklar için İngilizce sınavları Cambridge tarafından hazırlanmakta ve gerçekleştirilmektedir. English Box yerleşkelerinde tam anlamıyla bu sisteme uygun bir eğitim almalarının ardından gerekli danışmanlık ve yönlendirmeler ile çocuk öğrencilerimiz bu sınavlar için hazır hale gelirler.

Cambridge sınavları 5 farklı seviyede yapılır. Seviyelendirme, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programına (CEFR – Common European Framework of Reference)  göre yapılır. Sınav seviyeleri A2 olan elementary seviyesinden başlar. Ancak bu beş seviyelik sınıflandırma genç yetişkin ve yetişkin grupları için uygunluk gösterir.

Genç yetişkin ve yetişkinler dışında, yedi ile on iki yaşları arasındaki çocuklar için ingilizce sınavı ve İngilizce dil becerilerini değerlendirmek için tasarlanmış olan Cambridge English: Young Learners (YLE) testleri, çocukların gelişiminin izlenerek çalışmaya teşvik edildiği üç değerlendirme seviyesinde yapılır (Starters, Movers ve Flyers). Bu seviyeler Pre-A1, A1 ve A2 şeklinde seviyelendirilir. Flyers sınavı KET sınavı ile seviye eşitliği gösterir.

Starters (Pre-A1) 

Bu teste genellikle 7-8 yaş aralığındaki çocuklar girer. Renklerin İngilizce karşılığını bilmek, çocuğun kendisi hakkında sorulan basit sorulara cevap vermesi ve basit soruları yazılı olarak birer kelimeyle yanıtlayabilmesi hedefler arasındadır.

Movers (A1)

Başlangıç seviyesi Beginner olan bu teste 8- 11 yaş aralığındaki çocuklar girer. Kolay İngilizce talimatları anlayabilir, basit bir form doldurabilir ve kendisi hakkında sorulan soruları yanıtlayabilir. Çocuklar, kendi yaş aralıklarına uygun bir hikâyede okudukları ya da dinledikleri bilgileri (haftanın günleri, zamanlar, isimler…) anlayabilmelidirler.

Flyers (A2)

Temel seviye Elementary olan bu teste 9-12 yaş aralığındaki çocuklar katılır. İki hikâye ya da resim arasındaki farkları açıklayabilirler. Kısa bir hikâye yazabilir, soru sorabilir ve geçmiş zamanda doğru cümleler kurabilirler. 

Cambridge sınavları ile daha ileri seviyelere geçmeye başlanır. Seviyeler ilerler ve burada öğrencilerin dilbilgisi ve sözcük bilgisi de gelişir. Günlük hayatta da rahat ve akıcı bir İngilizce konuşurlar, kendilerini ifade ederler. Cambridge sınavlarını uygulayan dünya çapında 130 ülke, 2.700’ün üzerinde merkez bulunmaktadır. Türkiye’de de 17 sınav merkezi bulunmaktadır. Ne var ki her merkezde her sınav yapılamamaktadır. 

English Box Bakırköy yerleşkesinde alacağınız çocuklar için ingilice sınavları eğitiminin ardından, eğitim danışmanı arkadaşlarımızın da desteğiyle uygun sınav merkezinde çocuğunuzun İngilizce seviyesini uluslar arası bir sınav sonuç belgesi ile de kanıtlama şansınız bulunmaktadır.

Siz de vakit kaybetmeden English Box Bakırköy yerleşkemiz ile iletişime geçebilir ve çocuğunuzun erken yaşlardaki dil öğrenimini gerçek kılabilirsiniz.

IELTS

2024 IELTS Kursu Fiyatları

Ortalama IELTS Kursu Fiyatları IELTS kursu fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında, kursun süresi, eğitmen kalitesi, kursun konumu ve öğrenci sayısı bulunur.

Genel İngilizce

2024 İngilizce Kursu Fiyatları Karşılaştırması

Yabancı dil kurslarının fiyatlarının belirlenmesinde birçok unsur etkilidir. Örneğin, dil kursunun ne kadar uzun süreceği, dil kursunun hangi yabancı dil için verileceği, eğitimin hangi seviyedeki

Almanca

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Kalktı Mı?

Bu sınav, Almanya’da yaşayan yabancı bir kişinin, Almanya vatandaşı olan eşi/sevgilisi/partneri ile birlikte yaşaması için gerekli olan vize için yapılır. Aile birleşimi sınavı, Almanca dil

sizi arayalim