İngilizce Öğrenmenin 5 Etkili Yöntemi

İngilizce Öğrenmenin 5 Etkili Yöntemi

 İngilizce öğrenmenin en baştaki kuralı İngilizce öğrenmeye istekli olmaktır. Her başarının arkasında kararlılık ve azim olduğu gibi İngilizce öğreniminde de bunlar çok önemlidir. Nasıl ki yürümeyi düşe kalka öğrendiysek İngilizce öğrenirken de hata yapmaktan korkmamak ama hatalardan ders çıkarmak büyük önem taşımaktadır. Peki İngilizce öğrenmenin püf noktaları nelerdir? Bu yazımızda İngilizce öğrenmenin 5 etkili yöntemine değineceğiz. 

  1. Doğru Kurs Seçimi: İngilizce öğrenme amacınıza uygun bir kurs seçimi ile işe başlamak büyük önem taşımaktadır. Çünkü bir kurs hem size pratik yapma imkânı hem de teorik bilgi kazanma imkânı sunmaktadır. Ayrıca kendinizi deneme olanağı da sunacaktır. 

Bizler English Box bünyesinde yıllardır bu bağlamda öğrencilerimize rahat bir ortamda teorik bilgiyi öğrenme ve bu edinilen bilgilerle pratik yapma imkânı sunmaktayız. Alanımızda en iyisi olduğumuzu iddia etmemizin nedeni ise yılların tecrübesine dayanan eğitim ve öğrenim sistemimizdir. 

  1. Bol Bol Kitap Okuma: İngilizce kitap okumak kelime haznenizi geliştireceği gibi telaffuz gücünüzü de arttıracaktır. Özellikle de sesli okumalar yapıp sesinizi kaydederek doğru telaffuz edip etmediğinizi anlayabilir ve emin olmadığınız kelimelerin nasıl okunduğunu sorgulayarak doğru şekilde nasıl okunduğunu öğrenebilirsiniz. Anlamını bilmediğiniz kelimeleri de sözlükten bakıp öğrenerek kelime dağarcığınızı zenginleştirmek konuşmanızı daha iyi hale getirecektir. Kitap okumak sadece kelime öğrenimi ve telaffuz bakımından değil aynı zamanda sözcüklerin nasıl ve nerede kullanıldığı yani gramer bilgileri açısından da işinize yarayacaktır.

English Box’de her öğrencimizin kullanımına sunduğumuz my.English Box uygulaması sayesinde binlerce eşsiz kaynağa erişebileceksiniz. Bu sayede de İngilizce öğreniminde kademe kademe ilerleme imkanı bulacaksınız.

  1. Pratik Yapma: Pratik yapabilmek için karşınızda sizin gibi öğrenmeye hevesli birinin olması işe yarayacaktır. Ya da sizden çok daha iyi seviyede biriyle pratik yapmak da hatalarınızı düzeltmeniz açısından iyi olacaktır. İngilizce nankör bir dildir ve kullanılmadığı takdirde unutulmaya yüz tutacaktır. Bu sebepten mutlaka her gün pratik yapmanız, yüz yüze olmasa bile internet üzerinden bir arkadaş edinerek pratik yapmanız olumlu sonuçlanacaktır.

English Box ailesi olarak bizler sizlere pratik yapma imkanını sunuyoruz. Gerek hocalarla bire bir dersler aracılığı ile gerekse de sınıf ortamında aktivite dersleri ile pratik yapmanızı sağlıyoruz. Her öğrencimizin katılımı bizim için büyük önem ifade ediyor. Bu sebeple herkese söz hakkı veriyor ve herkesin konuşmasını ilerletmesine yardımcı oluyoruz.

  1. Alt Yazılı Film İzleme: Film izlemeyi seven biriyseniz İngilizce altyazılı film izlemeniz İngilizce öğrenmenizde çok işe yarayacaktır. Hatta öyle ki film izlemek İngilizce ve Türkçe alt yazılı olup İngilizce seslendirmeli olursa çok daha faydalı bir eğitim aracı haline dönüşecektir. Hem kelimelerin nasıl okunduğunu hem de anlamlarını bu şekilde edinebileceksiniz. 
  1. İngilizce Şarkılar Dinlemek: Gün içerisinde belki birçok kez kulağımıza İngilizce şarkılar geliyor ve hatta belki de severek dinliyoruz. Ancak anlamlarını bilemiyoruz. İşte İngilizce öğrenimine gönül vermiş biri İngilizce şarkıların anlamlarını da araştırmalı ve yeni kelimeler öğrenmelidir. Yeni kelimeler öğrenmenin yanında telaffuzunu da bu sayede geliştirebilir. Farklı sanatçıların şarkılarını dinleyerek farklı aksanlar öğrenebilir. 

Kurumumuzda yer alan yabancı hocalarımız sayesinde kelimelerin doğru telaffuzlarını öğrenmek anlamında sizlere yardımcı olurken aynı zamanda yabancı hocalarla pratik yapmanızı sağlayarak İngilizce telaffuzunuzu geliştirmenize yardımcı oluyoruz. Hata yaptığında cezalandırmadan tekrar ve tekrar doğrularını göstererek hiç sıkılmadan öğretmeye devam ediyoruz. İngilizce öğrenmenin püf noktaları ile ilgili çalışmalar yaparak öğrencilerimize yol gösteriyoruz.

Tek başına İngilizce öğrenmek mümkün gibi gözükse de ciddi anlamda bir ilerleme kat etmek istiyor ve İngilizceyi kariyerinizde bir basamak olarak kullanmak istiyorsanız bu durumda bir kurstan yardım almanız en önemli maddedir. English Box olarak bizler bir İngilizce kursunda olması gereken her türlü imkânı sizlere sunmak için bulunuyoruz. Kayıt için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.  

IELTS

2024 IELTS Kursu Fiyatları

Ortalama IELTS Kursu Fiyatları IELTS kursu fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında, kursun süresi, eğitmen kalitesi, kursun konumu ve öğrenci sayısı bulunur.

Genel İngilizce

2024 İngilizce Kursu Fiyatları Karşılaştırması

Yabancı dil kurslarının fiyatlarının belirlenmesinde birçok unsur etkilidir. Örneğin, dil kursunun ne kadar uzun süreceği, dil kursunun hangi yabancı dil için verileceği, eğitimin hangi seviyedeki

Almanca

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Kalktı Mı?

Bu sınav, Almanya’da yaşayan yabancı bir kişinin, Almanya vatandaşı olan eşi/sevgilisi/partneri ile birlikte yaşaması için gerekli olan vize için yapılır. Aile birleşimi sınavı, Almanca dil

sizi arayalim