İngilizce Okumamı Nasıl Geliştiririm?

İngilizce Okumanızı geliştirin

Okuduğunuzu anlamakta zorluk mu çekiyorsunuz? Okuma parçalarındaki soruları cevaplayamıyor musunuz? İngilizce sınavlarına hazırlanırken reading comprehension bölümleri gözünüzü mü korkutuyor? Yazımızı okuduktan ve püf noktaları öğrendikten sonra İngilizce okuma etkinlikleri artık eskisi kadar korkutucu olmayacak.

Dil öğreniminin esasının iletişim kurmak olduğu gerçeğinden hareketle; dört temel dil becerisi, bir bütünün birbirlerinden ayrılmaz parçalarıdır. İngilizce okuma becerisi de diğer üç temel beceri kadar önemlidir. Ne var ki günümüz dünyasında değil İngilizce insanlar ana dillerinde bile yeterli düzeyde okuduğunu anlama çalışması yapmamakta ve söz konusu ikinci dil öğrenimi olunca öğrenenin gözünde, bu iş daha zor ve korkutucu bir hâl almaktadır. Oysa durum hiç de sandığınız gibi değil! Haydi bakalım bu becerinizi geliştirmek için size ne gibi önerilerde bulunabiliriz

Basamakları birer birer çıkın!

Okuma yapmak elbet önemlidir ancak işe hemen onlarca, yüzlerce sayfalık kitaplar okuyarak başlamak zorunda değilsiniz. İlk yapmanız gereken acele etmeden, seviyenize uygun küçük paragraflarla başlamak, ardından yavaş yavaş bu paragrafları sayfalara ve en sonunda kitaplara doğru ilerletmektir. Pek çok öğrenci daha eğitiminin en başında bir hevesle kendi seviyesinin üstünde birkaç kitap alıp ardından gözü korkunca hepten bırakıyor okumayı. Siz siz olun, acele etmeyin.

İlgi alanlarınızı belirleyin!

English Box kendi eğitim platformu olan my.English Box içinde öğrencilerine yüzlerce kitaptan oluşan muazzam bir online kütüphane sunmaktadır. Hem de bu kütüphane 7/24 açık. Gerek buradan gerekse günümüzde hemen herkesin kullandığı sosyal medya mecralarından kendi ilgi alanınıza özel kısa yazıları okuma alışkanlığı kazanmanız orta vadede sizlere büyük bir fayda sağlayacaktır. Moda, spor, bilim, sanat, edebiyat… Önce zevk alacağınız konu başlıklarını belirleyin ardından okumaya başlayın. Okuma alışkanlığı kazanma sürecinizden keyif almanız, size hız kazandıracaktır.

Okuma alışkanlığı kazanın!

Her alışkanlık gibi okuma alışkanlığı kazanmak için de düzenli tekrar gerekir. Uzmanlar bir eylemin alışkanlığı dönüşmesi için en az yirmi bir gün tekrar edilmesi gerektiğini belirtiyorlar. Haydi siz de kendinize üç haftalık bir hedef belirleyin ve çok değil günde yarım saat, seviyenize uygun parçalar üzerinden okuma etkinlikleri yapın. Üç haftanın sonunda okumanızdaki fark sizi bile şaşırtacak.

İngilizce Yazma Becerimi Nasıl Geliştiririm?

Dil öğrenimi sırasında en çok zorlanılan nokta konuşmaymış gibi gelir herkese. Oysa durum hiç de sanıldığı gibi değildir. Peki İngilizce Yazma Becerimi Nasıl Geliştiririm?

English Box Bakırköy okuma aktivitelerine katılın!

English Box Bakırköy yerleşkesinde her dil becerisi için ayrı ayrı oluşturulan aktivite sınıflarından okuma aktiviteleri tam da size göre. Seviyenize göre kısa paragraflardan akademik makalelere kadar değişen metin alt yapısı ve alanında yetkin eğitmeler ile okuduğunuzu anlama eskisi kadar endişe verici olmayacak.

English Box IELTS reading sınıfı tam size göre!

Genel İngilizce seviyem intermediate ama hala reading comprehension (okuduğunu anlama) sorularında zorluk yaşayabiliyorum diyorsanız işte size çözüm! Yirmi dört ders saatinden oluşan ve tamamen taktik, teknik desteğe dayalı IELTS reading sınıfında akademik metinleri okuma, anlama ve metinlere dayalı soruları cevaplama adına önemli yol kat edebilirsiniz.

IELTS

2024 IELTS Kursu Fiyatları

Ortalama IELTS Kursu Fiyatları IELTS kursu fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında, kursun süresi, eğitmen kalitesi, kursun konumu ve öğrenci sayısı bulunur.

Genel İngilizce

2024 İngilizce Kursu Fiyatları Karşılaştırması

Yabancı dil kurslarının fiyatlarının belirlenmesinde birçok unsur etkilidir. Örneğin, dil kursunun ne kadar uzun süreceği, dil kursunun hangi yabancı dil için verileceği, eğitimin hangi seviyedeki

Almanca

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Kalktı Mı?

Bu sınav, Almanya’da yaşayan yabancı bir kişinin, Almanya vatandaşı olan eşi/sevgilisi/partneri ile birlikte yaşaması için gerekli olan vize için yapılır. Aile birleşimi sınavı, Almanca dil

sizi arayalim