İngilizce Bilmenin Kariyere Etkileri Nelerdir?

Her gün dünyanın her yerinde binlerce insanın İngilizce öğrenmek için kurs merkezlerinin kapılarını çaldığını biliyoruz. Pekâlâ okul çağındaki insanların dışında da hemen her yaştan insanın İngilizce öğrenmeye çalışmasının nedeni nedir? İngilizce bilmenin kariyer hayatına ne gibi etkileri vardınız mı? Daha iyi bir kariyer için İngilizce bilmek şart mıdır? Kariyer basamaklarını tırmanmak isteyen herkes İngilizce bilmek zorunda mıdır? Bu ve buna benzer pek çok soru hemen her gün yüzlerce defa sorulmaktadır. Biz de sizin için bu sorulara cevap bulabileceğiniz bir yazı hazırladık.

Kariyer için İngilizce

21. yüzyıl teknolojinin her geçen gün daha hızlı şekilde geliştiği bir çağdır. Bu çağda hem teknoloji okur yazarlığı hem de dünya vatandaşı olabilmek çok önemlidir. Dünya vatandaşlığı için de yabancı dil, özellikle de İngilizce bilmek olmazsa olmazlardandır. 

Günümüzde yalnızca uluslararası firmalar değil, lokal iş yerleri bile iş ilanları için bile İngilizce bilmek çoğu zaman zorunlu, kimi zaman da en azından öncelikli tercih sebeplerinden biridir. Artık günlük rutinlerinde İngilizce kullanmaya gereksinim duyulmayan pozisyonlar için bile iş başvurusunda bulunan personellerden İngilizce yeterliliği beklenmektedir.

Dil Tazminatı için İngilizce

Çoğu kurumsal işletmede ise iyi derecede İngilizce bilmek, çalışkanların dil tazminatı alarak maaşlarının artmasını sağlayan etkenlerdendir. Tabii bunun için İngilizce bilgisinin de resmi olarak kanıtlanması gerekmektedir. Bu belgelemeyi Türkiye’de YDS sınavına girerek elde edebilirsiniz. Sınavdan en az 70 almanız şartıyla dil tazminatına hak kazanabilirsiniz.

Dil Tazminatı Kuralları

Hem kamu kuruluşlarında hem de özel sektördeki kurumsal firmalarda geçerli olan dil tazminatının kamu kuruluşlarındaki maaş farkını aşağıdaki tablolarda iletiyoruz.

Yabancı Dil Tazminatından Yararlanan Personel için:

A Sınıfı YDS 96-100 puanı olan memura197 TL
A Sınıfı YDS 95-90 puanı olan memura148 TL
B Sınıfı YDS 89-80 puanı olan memura99 TL
C Sınıfı YDS 79-70 puanı olan memura49 TL

Gördüğünüz üzere İngilizce bilmek hem maddi anlamda hem de kariyerinizde ilerlemek adına büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple sizi ilk fırsatta English Box yerleşkelerimize bekliyor ve size daha fazla geç kalmadan İngilizce öğrenmenizi tavsiye ediyoruz. 

IELTS

2024 IELTS Kursu Fiyatları

Ortalama IELTS Kursu Fiyatları IELTS kursu fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında, kursun süresi, eğitmen kalitesi, kursun konumu ve öğrenci sayısı bulunur.

Genel İngilizce

2024 İngilizce Kursu Fiyatları Karşılaştırması

Yabancı dil kurslarının fiyatlarının belirlenmesinde birçok unsur etkilidir. Örneğin, dil kursunun ne kadar uzun süreceği, dil kursunun hangi yabancı dil için verileceği, eğitimin hangi seviyedeki

Almanca

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Kalktı Mı?

Bu sınav, Almanya’da yaşayan yabancı bir kişinin, Almanya vatandaşı olan eşi/sevgilisi/partneri ile birlikte yaşaması için gerekli olan vize için yapılır. Aile birleşimi sınavı, Almanca dil

sizi arayalim