İngilizce Öğrenmek Zor Mu?

İngilizce Öğrenmek Zormu

Dünya’nın neredeyse her yerinde, her gün on binlerce kişi, Dünya’da en çok konuşulan dil olan İngilizceyi öğrenmeye adım atıyor. Geçerliliği ve gerekliliği tartışılmıyor ama pek çok insan İngilizcenin zor olduğunu düşünüp öğrenimine daha ilk adımdan set çekiyor. Oysa İngilizce, Dünya üzerinde öğrenilebilecek en kolay dillerden biridir. İşte size nedenleri:

İngilizce Latin alfabesine sahiptir.

Türkçe gibi İngilizce de Latin alfabesi ile yazılır. Bu durum Rusça, Çince, Korece, Japonca öğrenmeye çalışacağınız zamanlardan çok daha büyük bir kolaylık sağlar, yeni bir alfabe öğrenmek zorunda kalmazsınız. 

İngilizce grameri en sade dillerden biridir.

İngilizce bağlı olduğu Hint Avrupa dil ailesi grubundaki diğer dillerle karşılaştırıldığında; en sade dil bilgisi özelliklerine sahip, büyük ölçüde ezberden uzak, mantığa dayalı bir dil olması sebebiyle de öğrenilmesi en basit dillerdendir. Eşyalar üzerinde cinsiyet özelliği göstermez (Almanca, Fransızca, Arapça başta olmak üzere varlıklar belli ekler alarak cinsiyet kazanırlar.) Bu da İngilizceyi ezberden uzak, mantıksal bir dil haline getirir. İstisnaları en az dillerden biri olan İngilizce gırtlak ve nazal sesler bakımından da yoğunluk göstermediği için telaffuzu da kolay bir dildir.

İngilizce pek çok kelimenin tüm dünyada karşılığı vardır. 

Ana dili İngilizce olan ülkelerin teknolojik gelişmeleri ve ekonomik güçleri sebebiyle pek çok kelimeleri hemen her dile etki etmiştir. Türkçede kullanılan altı yüzden fazla kelime dilimize İngilizceden geçmiştir. Bu da aslında kelime bilgisi olarak en azından ilk seviyelerde zorluk çekilmeyeceğinin bir kanıtıdır. 

İngilizcenin pratik imkânı diğer dillere göre onlarca kat daha kolaydır.

Bir dili öğrenmek ona maruz kalmakla ve onu kullanmakla mümkündür. İngilizce bu anlamda pek çok dilden daha fazla olanağa sahiptir. Öğrendiklerinizi dinleyerek, izleyerek ve okuyarak pratik etmenizin yanı sıra herhangi bir yerde, İngilizce bilen biriyle karşılaşma olasılığınız Hintçe, Çince hatta Fransızca ya da İtalyanca bilen birine rastlama ihtimalinizden yüzlerce kat fazladır. 

English Box ile İngilizce öğrenmek ise başlı başına bir şanstır.

Yetmiş yılı aşkın deneyimi ile Avrupa’nın ilk dil okulu olan English Box İngilizceyi geleneksel kalıpları yıkarak öğretir. Öğrencilerinin açık erişimine sunduğu my.English Box platformu ile onlara sınırsız kaynak ile pratik yapma olanağı tanır. IDP ile devam eden iş birliği sayesinde sadece genel İngilizce öğretiminde değil uluslar arası sınavlarda da otorite konumundadır ve alanında uzman eğitmenlerle çalışır. English Box Bakırköy İngilizce Kursu yerleşkesi ders içeriklerini besleyen aktivite programlarıyla İngilizce öğrenimini sözde değil gerçekte de mümkün kılar. English Box, İngilizce öğreniminin çağa ayak uyduran bireyler olunmasındaki rolünün farkındadır. Eğitim kalitesinin yanında öğrenim sürecinin her aşamasında öğrenciyi motive etmek ve ona verimli rehberlik sağlayabilmek için destek verir. İngilizce öğrenmek zor değil, önemli olan doğru kurumda eğitim almaktır. Yolunuzu nasıl adımlayacağınızı bilirseniz hiçbir yol ulaşılmaz değildir.

IELTS

2024 IELTS Kursu Fiyatları

Ortalama IELTS Kursu Fiyatları IELTS kursu fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında, kursun süresi, eğitmen kalitesi, kursun konumu ve öğrenci sayısı bulunur.

Genel İngilizce

2024 İngilizce Kursu Fiyatları Karşılaştırması

Yabancı dil kurslarının fiyatlarının belirlenmesinde birçok unsur etkilidir. Örneğin, dil kursunun ne kadar uzun süreceği, dil kursunun hangi yabancı dil için verileceği, eğitimin hangi seviyedeki

Almanca

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Kalktı Mı?

Bu sınav, Almanya’da yaşayan yabancı bir kişinin, Almanya vatandaşı olan eşi/sevgilisi/partneri ile birlikte yaşaması için gerekli olan vize için yapılır. Aile birleşimi sınavı, Almanca dil

sizi arayalim