Doğru IELTS Kursu Nasıl Seçilir?

Doğru IELTS Kursu Nasıl Seçilir

Kursta, okulda, yurt dışına giderek bir şekilde İngilizce öğrendiniz. Okuduğunuzu anlıyor, kendinizi rahatça ifade ediyor, İngilizce filmler izliyor ve gerekirse de birkaç satır yazıyorsunuz. Ne var ki akademik kariyer, yurt dışında yaşam ya da profesyonel dünyada kendinize bir yer edinmek için bunlar da yeterli olmadı. Çok uluslu şirketler, yurt dışındaki üniversiteler ve göçmenlik işlemleri için önünüze hep aynı istek çıkıyor: IELTS. Peki doğru ve iyi bir IELTS kursu nasıl seçilir öğrenmek ister misiniz?

İngilizce bilmem IELTS sınavından yeterli puan almama yeter mi?

Bu sorunun cevabı olarak “Evet” demeyi çok isterdik ancak bir dili bilmek o dilde yapılan sınavlarda başarılı olmak için ne yazık ki yeterli değil. Sınav, kendi içinde ayrı dinamikleri, taktik ve ölçümleri olan bir ölçme-değerlendirme sistemidir. Ana dilimiz olduğu halde yapılan lise, üniversite ve diğer uzmanlık sınavlarındaki Türkçe bölümlerinde nasıl ki pek çok hata yapabiliyorsak ikinci dil olarak öğrendiğimiz İngilizce yeterliliğimizi göstereceğimiz ulusal ve ulaslar arası sınavlarda da hatalar yapmamız doğaldır. Elbette ki bir dili öğrenmiş olmamızın ilk ölçütü, o dilde iletişim kurabilmektir fakat iletişim kurabilmek o dili akademik anlamda ya da yeterli yetkinlikte bildiğimiz anlamına da gelmez. Ayrıca, biraz önce belirttiğimiz gibi her sınavın da dinamiği, çalışma şekli, ölçütleri ve ip uçları, püf noktaları farklıdır. Konu IELTS oldu mu orada içinizi rahatlatacak bir organizasyon olan English Box vardır. 

IELTS’e English Box ile hazırlanmak neden önemli?

English Box, IELTS sınavını ortaya çıkaran iki kurumdan biri olan IDP’nin partner kuruluşudur. Sahip olduğu yetmiş yılı aşkın eğitim tecrübesinin yanı sıra İngilizce öğretimi konusunda Dünya’da sayılı oyun kurucular arasındadır. English Box, altı kıtada verdiği eğitimlerde en yüksek kalite, dijital çağa uygunluk ve ödüllü sistemiyle herhangi bir kurs merkezinin ötesinde bir bakış açısı ve vizyondur. IDP ile ortaklığı ona eğitmen kalitesi, kaynak donanımı ve hem eğitim verme hem sınav yapma ayrıcalığı tanır. English Box Bakırköy yerleşkesi, İstanbul’da bilgisayarlı IELTS sınavı yapma gücü ve yetkinliği olan üç kurumdan biridir. IELTS eğitimini verirken resmi olarak sınav yapma hakkı bulunan IDP dışındaki de tek kurumdur. Hâl böyle olunca varın siz düşünün gerisini! Birkaç bin TL ödeyerek alınan, kurs merkezinin kitaplıklarına yerleştirilen, duvarlarına asılan sahte ödüller yerine English Box Dünya’da dil eğitimi denince akla ilk gelen kurumların başındadır. 

IDP IELTS COBRAND RGB 01
English Box, Bir IDP Partneri olarak Sınav Yerleşkesi Hizmeti Vermektedir.

English Box yalnızca IDP partnerliği ile değil, aynı zamanda sahip olduğu benzersiz eğitim portalı my.English Box ile de sınav adaylarına hiçbir yerde bulamayacakları sınırsız bir kaynak sunar. Pek çok prestijli üniversite ve kurs Dünya’nın hemen her yerinde English Box’ın sahibi olduğu bu yeni çağ kütüphanesini kullanmaktadır. Öğrencilerinin açık erişimine sunduğu yüzlerce kaynak ve binlerce alıştırma ile onları hiçbir öğrenme deneyimden eksik bırakmaz. Eğitimi yalnızca sınıf ortamıyla sınırlı tutmaz.

English Box bütüncül yaklaşımı ve bireyselleştirilmiş bakış açısıyla her öğrencinin ihtiyacı olanı bulmasını, eksiklerini tamamlamasını hedefler. Rehberlik etmek felsefesidir ve eğitim portalı ile bu rehberliği de en iyi şekilde sağlar. 

Gelenekselden, klasikleşmiş ve tekdüze hale gelmiş yöntemlerden uzak, yenilikçi ve ihtiyaca cevap veren yapısıyla English Box Bakırköy yerleşkesi çatısı altında olduğu Dünya markasına yakışır hizmetiyle %100 memnuniyet garantisi vermektedir. Uzman eğitmenlerden alınan eğitim ve sınava yönelik özel çalışmalarla English Box yerleşkelerinde eğitim alan adayların IELTS sınavından çekinmeleri için hiçbir sebep yoktur. Başarı size gelmez, siz onun için doğru adımları atabilmelisiniz.

IELTS

2024 IELTS Kursu Fiyatları

Ortalama IELTS Kursu Fiyatları IELTS kursu fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında, kursun süresi, eğitmen kalitesi, kursun konumu ve öğrenci sayısı bulunur.

Genel İngilizce

2024 İngilizce Kursu Fiyatları Karşılaştırması

Yabancı dil kurslarının fiyatlarının belirlenmesinde birçok unsur etkilidir. Örneğin, dil kursunun ne kadar uzun süreceği, dil kursunun hangi yabancı dil için verileceği, eğitimin hangi seviyedeki

Almanca

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Kalktı Mı?

Bu sınav, Almanya’da yaşayan yabancı bir kişinin, Almanya vatandaşı olan eşi/sevgilisi/partneri ile birlikte yaşaması için gerekli olan vize için yapılır. Aile birleşimi sınavı, Almanca dil

sizi arayalim