IELTS Sınavı Başvuru Süreci

IELTS Başvuru Süreci

Yurt dışında okumak isteyen ya da Avrupa, Kanada başta olmak üzere ana dili İngilizce olan ülkelere göçmen olarak yerleşmek isteyen herkes IELTS puanına sahip olmalıdır. Bu yüzden her gün binlerce kişi, IELTS sınavı başvuru süreci hakkında bilgi edinmek isterler. Bu yazımızda hem başvuru süreci hem de güncel sınav ücretleri hakkında bilgilere yer vereceğiz. 

IELTS Sınavı Başvuruları

Türkiye’de farklı illerde ve pek çok farklı sınav merkezinde gerçekleştirilen IELTS sınavının resmi merkezlerinden biri de English Box Bakırköy yerleşkesidir. Adaylar sınav başvurusu için birçok ayrıntıya dikkat etmelidir. Bu ayrıntılar sınavlarına doğru tarihte, problemsiz olarak katılabilmeleri için önemlidir. Dilerseniz gelin tek tek bu adımları görelim!

  1. Kimlik ve Pasaport

T.C. kimliğinizin ya da pasaportunuzun güncel olduğundan emin olun. Geçerli bir kimlikle başvurmadığınız takdirde sınav başvurusunda bulunamazsınız. Başvuruda bulunsanız bile sınav günü sınava giremezsiniz.

  1. Online Başvuru

Geçerli kimlik bilgileri ile resmi başvuru kanallarından online başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz. Bunun için internet sitemizde IELTS bölümümüzü inceleyebilir ve IELTS kayıt butonuna tıklayarak online başvurunuza başlayabilirsiniz.

  1. Modül Seçimi

Sınav için ilk kayıt aşaması dışında hangi sınav modülünü (genel ya da akademik) tercih ettiğinizi ve sınavı kâğıt üzerinde mi yoksa bilgisayar üzerinden mi yapacağınıza da karar vermelisiniz. Ayrıca bilgisayarlı sınav merkezleri çok olmadığından kontenjan sınırı konusunda daha da dikkatli olmanız gerekir. English Box Bakırköy yerleşkesi, az sayıdaki, bilgisayarlı IELTS sınav merkezlerinden biridir.

  1. Tarih Seçimi

IELTS sınavı kontenjanla sınırlı olduğu için tarihleri kendi uygunluğunuza göre iyi bir şekilde belirlemeli ve seçtiğiniz tarihte sınava katılabileceğinizden emin olmalısınız.

  1. Sınav Ücreti

Güncellenen IELTS sınav ücretini IELTS IDP sitesinden anlık olarak kontrol edebilirsiniz.

IELTS sınav başvurularını nasıl yapacağınızı paylaştık şimdi de isterseniz en yakın sınav tarihlerini paylaşalım:

Aşağıdaki adresten başvuru tarihlerini öğrenebilirsiniz.

https://English Box.com.tr/ielts-test-venue/
IELTS

2024 IELTS Kursu Fiyatları

Ortalama IELTS Kursu Fiyatları IELTS kursu fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında, kursun süresi, eğitmen kalitesi, kursun konumu ve öğrenci sayısı bulunur.

Genel İngilizce

2024 İngilizce Kursu Fiyatları Karşılaştırması

Yabancı dil kurslarının fiyatlarının belirlenmesinde birçok unsur etkilidir. Örneğin, dil kursunun ne kadar uzun süreceği, dil kursunun hangi yabancı dil için verileceği, eğitimin hangi seviyedeki

Almanca

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Kalktı Mı?

Bu sınav, Almanya’da yaşayan yabancı bir kişinin, Almanya vatandaşı olan eşi/sevgilisi/partneri ile birlikte yaşaması için gerekli olan vize için yapılır. Aile birleşimi sınavı, Almanca dil

sizi arayalim