IDP Bünyesinde Yapılan IELTS Sınavları Nelerdir?

IDP IELTS Sınavları

IELTS ve IELTS Life Skills sınavları İngiltere vize başvurularında adayların dil seviyesini kanıtlayan sınavlar olarak kabul edilmektedir. Birleşik Krallık 20 Şubat 2015’te vize işlemlerinde uyguladığı dil sınavlarını Secure English Language Tests (SELT) ile yeniden düzenlediğini tüm dünyaya bir açıklama yayınlayarak duyurdu.  Öğrenci, çalışma ve oturum vizesi başvuru işlemlerinde geçerli IELTS UKVI ve IELTS Life Skills sınav formatı, 6 Nisan 2015 tarihi itibari ile tüm dünyada uygulanmaya başlandı.

Şimdi sizlere UKVI IELTS ve IELTS Life Skills sınavları hakkında bilgi verelim.

UKVI IELTS NEDİR?

UKVI IELTS (Academic ve General Training) sınavı, öğrenciler için vize başvurularında dil yeterliliği olarak kabul edilmektedir. Birleşik Krallık bünyesindeki bir üniversiteden kabul alıp vizeye başvuracak adayların başvuru dosyalarında dil seviyelerini UKVI formatında sunmaları gerekmektedir. Gerekli puan (1.0-9.0) üniversite tarafından bildirilmektedir. UKVI IELTS sınavı Türkiye’de de yapılmaktadır.

IDP IELTS LIFE SKILLS Nedir?

IELTS Life Skills sınavı konuşma ve dinleme becerilerini Avrupa Ortak Dil Referans Çerçevesinde (CEFR)‘nin A1 ve B1 seviyesinde olduğunu belgelemek üzere uygulanmaktadır.

Reading ve Writing bölümlerinin bulunmadığı sınav, sadece Listening ve Speaking bölümlerinden oluşmaktadır.

Sonuç belgelerinde puan değil, “PASS” ya da “BELOW” yazılacaktır. Belgenin geçerliliği için “PASS” sonucunu almış olmanız gerekmektedir.

IDP IELTS Life Skills Kimler İçin Gereklidir?

Birleşik Krallık’ta göçmenlik ve çalışma vizelerine başvuracak herkes için, Life Skills sınavı istenmektedir.

IDP IELTS Life Skills-A1 için;

  • Aile birleşimi,
  • İş ortaklığı,
  • Spor etkinliklerine katılacak sporcular için “Life Skills-A1” sınav sonucu istenir.

16-18 dakika arası süren sınavda “PASS” sonucu sınavı başarıyla geçtiğinizi gösterir ve belgenin iki yıl geçerliliği bulunmaktadır.

IDP IELTS Life Skills-B1 için;

  • Vatandaşlık ve göçmenlik vizeleri,
  • Kısa süreli çalışacaklar,
  • Staj için İngiltere’ye gidecekler,
  • Sanat çalışması için İngiltere’de bulunacaklar
  • Bazı kısa süreli öğrenci vizeleri için 

Life Skills-B1 sınavının geçilmesi istenir. Tüm sınav 22 dakika sürer. Sınavdan PASS sonucu alınması durumunda sonuç belgesi, iki yıl boyunca geçerlidir.

IELTS

2024 IELTS Kursu Fiyatları

Ortalama IELTS Kursu Fiyatları IELTS kursu fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında, kursun süresi, eğitmen kalitesi, kursun konumu ve öğrenci sayısı bulunur.

Genel İngilizce

2024 İngilizce Kursu Fiyatları Karşılaştırması

Yabancı dil kurslarının fiyatlarının belirlenmesinde birçok unsur etkilidir. Örneğin, dil kursunun ne kadar uzun süreceği, dil kursunun hangi yabancı dil için verileceği, eğitimin hangi seviyedeki

Almanca

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Kalktı Mı?

Bu sınav, Almanya’da yaşayan yabancı bir kişinin, Almanya vatandaşı olan eşi/sevgilisi/partneri ile birlikte yaşaması için gerekli olan vize için yapılır. Aile birleşimi sınavı, Almanca dil

sizi arayalim