İngilizce Aile Birleşimi Sınavı Nedir? IELTS Life Skills

İngiliz vatandaşı olan biriyle hayatınızı mı birleştirdiniz? Uzun süredir İngiltere’de yaşıyorsunuz ve eşinizin Türkiye’den yanınıza mı taşınmasını istiyorsunuz? Halihazırda İngiltere’de yaşıyor ve bunu sürekli hale mi getirmek istiyorsunuz? İngiliz vatandaşı mı olmak istiyorsunuz? O zaman, bu yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

2010 yılından beridir İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yasa değişikliği sebebiyle, İngiltere Aile Birleşimi/Yerleşim vizesine başvuracak tüm eşlerin, başvuruları sırasında A1 (başlangıç) seviyesinde İngilizce sınav sertifikası sunmaları beklenmektedir. Uygulanan A1 (başlangıç) düzeyindeki IELTS Life Skills aile birleşimi sınavı iki bölümden oluşmakta, sınav tek oturumda tamamlanmakta ve 18 dakika sürmektedir. Sonuçlar, sınav tarihinden sonraki 7. günde açıklanır ayrıca IELTS Life Skills sınavı ayda iki defa tekrarlanmaktadır. Sonuç belgelerinde puan değil, “PASS” ya da “FAIL” yazılacaktır. Belgenin geçerliliği için “PASS” sonucunu almış olmanız gerekmektedir.

IELTS Life Skills, Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Birimi’ne (UKVI) başvuru yapanların, başvurularının bir parçası olarak konuşma ve dinleme becerilerini kanıtlamaları gereğiyle hazırlanmış bir sınavdır. Aşağıdaki vize türlerine başvuranlar tarafından kullanılabilir: 

‘Aile birleşimi’ vizesi: Birleşik Krallık’ta yaşayan bir akrabanız, eşiniz ya da partneriniz ile yaşamak istiyorsanız

Ülkede sürekli yaşama izni: Halihazırda Birleşik Krallık’ta yaşıyorsanız ve burayı sürekli eviniz yapmak istiyorsanız

Vatandaşlık: İngiliz vatandaşı olmak istiyorsanız

IELTS Life Skills sınavına girmeniz gerekmektedir.

IELTS Life Skills’de verilen görevler, İngilizce konuşulan bir ülkede günlük iletişim ihtiyaçları çerçevesinde oluşturulmuştur.

“İngilizce Aile Birleşimi Sınavı”na English Box Bakırköy yerleşkesinde hazırlanın!

English Box Bakırköy yerleşkesinde ister genel İngilizce sınıflarımızda isterseniz de birebir özel ders ile kısa sürede A-1 yeterlilik sınavına hazırlanabilirsiniz. Sınıf ortamında 24 derslik iki periyoddan oluşan A-1 eğitimi, birebir derslerle çok daha hızlı ve ihtiyaca yönelik seçebilirsiniz hem de tamamen size uygun gün ve saatlerde eğitim alarak. 

Aile Birleşimi sınavı, nam-ı değer IELTS Life Skills, yalnızca konuşma ve dinleme bölümlerinden ibaret olduğu için okuma ve yazma bölümleri üzerine özel bir çalışma yapmanızı gerektirmez. English Box’ın deneyimli eğitmenleri ile çokça pratik yapma imkânınız bulunmaktadır. Aynı zamanda aktivite sınıflarına katılarak süreci hızlandırıp temelinizi sağlamlaştırabilirsiniz. IDP bünyesinde yapılabilen bu sınava hazırlanırken IDP’nin partner kurumu olan English Box Bakırköy yerleşkesinde hazırlandığınız takdirde, sınava benzer örnek denemeler yapma şansı da elde edersiniz. 

Siz de hayatınızı İngiltere’de geçirmek istiyorsanız vakit kaybetmeden English Box Bakırköy yerleşkesine uğrayıp eğitim danışmanlarından gereken bilgileri alabilirsiniz. İngiltere’de yaşamak artık hayal değil!

IELTS

2024 IELTS Kursu Fiyatları

Ortalama IELTS Kursu Fiyatları IELTS kursu fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında, kursun süresi, eğitmen kalitesi, kursun konumu ve öğrenci sayısı bulunur.

Genel İngilizce

2024 İngilizce Kursu Fiyatları Karşılaştırması

Yabancı dil kurslarının fiyatlarının belirlenmesinde birçok unsur etkilidir. Örneğin, dil kursunun ne kadar uzun süreceği, dil kursunun hangi yabancı dil için verileceği, eğitimin hangi seviyedeki

Almanca

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Kalktı Mı?

Bu sınav, Almanya’da yaşayan yabancı bir kişinin, Almanya vatandaşı olan eşi/sevgilisi/partneri ile birlikte yaşaması için gerekli olan vize için yapılır. Aile birleşimi sınavı, Almanca dil

sizi arayalim