İngilizce Yazma Becerimi Nasıl Geliştiririm?

İngilizce Yazma Geliştirme

Bir dili öğrenmek demek, dört temel yetkinliğe de sahip olmak demektir. Bunlar dinleme, konuşma, okuma ve yazmadır. Dil öğrenimi sırasında en çok zorlanılan nokta konuşmaymış gibi gelir herkese. Oysa durum hiç de sanıldığı gibi değildir. Peki İngilizce Yazma Becerimi Nasıl Geliştiririm?

Özellikle günlük konuşmayı ele alırsak telaffuzdaki hatalara, duraksamalara, yanlış kullanımlara rağmen karşınızdaki insanlarla iletişim kurmanız ve onlara derdinizi anlatmanız mümkündür. Ne var ki iş, yazılı ifadeye geldi mi orada bir durmak lazım çünkü yazı kusurlarınızı görünür ve sürekli kılar. 

İster üniversitede İngilizce eğitim alın ister uluslar arası bir firmada çalışın, yazılı iletişimdeki hatalarınız sizin zayıf noktanızdır. Herkes tarafından görülecek, okunacak ve eksiklerinizin kolaylıkla farkına varılacaktır. Bu yüzden yazma becerinizi geliştirmek dil bilginizi kanıtlamak için büyük önem taşımaktadır. 

English Box, yetmiş yılı aşan tecrübesi ile öğrencilerini dört temel dil becerisinde de yetkin hale getirmeyi hedefler. İngilizce bilginiz, siz kariyer basamaklarını tırmanırken, yanınızdan bir an olsun ayrılmayacak dayanağınızdır. O dayanağın bir parçasının tökezlemesini istemezseniz işte size, basit ancak göz ardı edilmemesi gereken yol haritası:

  1. Kelime haznenizi genişletin.

Yeni kelimeler öğrenmek kuracağınız cümleleri de olumlu yönde etkiler. Öğrendiğiniz yeni isimleri, sıfat, zarf, edat, bağlaç ve fiilleri kurmaya çalıştığınız yeni cümlelerde kullanmak için uğraşın. Böylece hem kelimeler belleğinizde daha uzun süre kalacak hem de cümleleriniz daha anlamlı, daha kompleks hale gelecektir.

  1. Binanızın temeli sağlam olsun. 

İngilizce öğrenmeye başladığınız ilk zamandan itibaren kendinizi cümle kurmaya alıştırmalısınız. Bu ilk başta elbette ki çok basit cümlelerden ibaret olacaktır ancak vazgeçmeyin. Yeni zamanlar, yapılar öğrendikçe yepyeni cümleler kurmak için gayret gösterin. Böylece bilgileriniz pekişirken yazı beceriniz de gelişecektir. Cümlelerden paragraflara, paragraflardan kompozisyonlara doğru dikey bir gelişim gösterip kendinizle gurur duyacaksınız.

  1. Okuduklarınızı, izlediklerinizi yazarak anlatın.

Okuduğunuz bir kısa hikâyeyi ya da izlediğiniz bir videoyu kendi cümlelerinizle anlatmak İngilizcenize ve İngilizce yazma kabiliyetinize büyük fayda sağlar. Yazdıklarınızın doğruluğundan emin olmak mı istiyorsunuz? English Box Bakırköy yerleşkesindeki uzman eğitmenlerle yazdıklarınızı paylaşırsanız onlar, seve seve hatalarınızı düzelteceklerdir.

  1. my.English Box platformunu kullanın.

Yüzlerce kaynak ve binlerce egzersizi öğrencilerinin açık erişimine sunan English Box Bakırköy’de eksik hissettiğiniz bilgilerinizi tamamlamak için pek çok alternatif sizi bekliyor. my.English Box Dünya’nın birçok prestijli üniversitesinde de kullanılan en kapsamlı online kütüphane olarak sizlerin hizmetinde.

  1. Writing aktivite sınıflarına katılın.

English Box Bakırköy yerleşkesinde her dil becerisi için ayrı ayrı oluşturulmuş aktivite sınıfları bulunmaktadır. Yazma becerinizi geliştirmek mi istiyorsunuz? Düzenli olarak aktivite derslerine katılmanızı tavsiye ederiz. Her hafta yeni bir konuda yazma çalışmasının yapıldığı bu dersler sizi kısa sürede geliştirecektir.

  1. IELTS Writing modülü ile akademik yazıya geçin.

Günlük konularda bir şeyler yazabiliyorum fakat sınavda ne yapacağımı bilmiyorum, diyorsanız işte tam ihtiyacınız olan ortam. English Box IELTS eğitimlerini dört yetkinlik için modüllendirmiştir ve yirmi dörder derslik bölümlere ayırmıştır. Siz de yazma konusunda daha iyi olma ihtiyacı duyuyorsanız taktik ve teknikler öğrenebileceğiniz IELTS Writing sınıfındaki yerinizi alabilirsiniz.

Bu adımları tek tek gerçekleştirdiğinizde İngilizce paragraf, makale, eleştiri ve daha pek çok tür sizin için endişe edici bir yazma sürecinden çıkacak. Keyifli ve basit bir etkinlik haline gelecek. 

Yolunuz açık, cümleleriniz bol olsun.

IELTS

2024 IELTS Kursu Fiyatları

Ortalama IELTS Kursu Fiyatları IELTS kursu fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında, kursun süresi, eğitmen kalitesi, kursun konumu ve öğrenci sayısı bulunur.

Genel İngilizce

2024 İngilizce Kursu Fiyatları Karşılaştırması

Yabancı dil kurslarının fiyatlarının belirlenmesinde birçok unsur etkilidir. Örneğin, dil kursunun ne kadar uzun süreceği, dil kursunun hangi yabancı dil için verileceği, eğitimin hangi seviyedeki

Almanca

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Kalktı Mı?

Bu sınav, Almanya’da yaşayan yabancı bir kişinin, Almanya vatandaşı olan eşi/sevgilisi/partneri ile birlikte yaşaması için gerekli olan vize için yapılır. Aile birleşimi sınavı, Almanca dil

sizi arayalim