En İyi İngilizce Kursu Nasıl Seçilir

En iyi İngilizce kursu hedeflediğiniz İngilizce düzeyine ulaşabilmeniz için sürecin en etken noktalarından birisidir. İngilizce öğrenmek için en iyi yöntem İngilizce kursuna gitmektir. Ancak İngilizce kursu ile en iyi İngilizce kursu arasında çok önemli farklılıklar bulunmaktadır. Dolayısıyla bu süreçte en doğru seçimi yapabiliyor olmanız sizleri başarıya götürecek ilk adım olarak karşımıza çıkmaktadır.

İngilizce bilgisi belirli seviyelerden oluşmaktadır. İş ve eğitim yaşamında ihtiyaç duyduğunuz seviye ile sosyal yaşamda sizlere gerekli olan İngilizce seviyesi farklı olabilmektedir. Bu nedenle İngilizce öğrenmeye başlamadan önce hangi seviyede İngilizce biliyor olduğunuz ve hedeflediğiniz seviyenin neresi olduğu oldukça önemlidir. Mevcut durumunuza ve hedeflerinize göre sizlere eğitim verecek olan kurs merkezini seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Kendiniz için en iyi İngilizce kursu seçimleri için öncelikle bilmeniz gereken Detay şudur; bir kurs merkezinin sizlere sunmuş olduğu eğitim kalitesi ve avantajları dil öğrenme sürecinizi hızlandırmaktadır. İyi bir kurs merkezinde alacağınız donanımlı bir İngilizce eğitimi ile hedeflediğiniz düzeye en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. Bu nedenle İngilizce kurs seçiminiz eğitim yolculuğunuzda sizlere destek olacak ilk aşamadır.

İngilizce kursu seçerken dikkat etmeniz ve önem vermeniz gereken kriterler şöyledir;

Eğitimcilerin nitelikleri

İngilizce kurs seçimi yaparken kurs merkezinde sizlere eğitim verecek olan eğitmenler ile tanışmadan bir karar vermemelisiniz. Çünkü alacağınız eğitimin başarısı eğitimcinin başarısı ile doğru orantılıdır.  İyi bir eğitimci belirli bazı özelliklere sahip olmalıdır. Elbette öncelikli olarak kendisinin eğitim geçmişi bu süreçte büyük önem taşımaktadır. Sahip olduğu deneyim ve bilgi birikimi başarılı bir eğitimci olmasının ön koşullarındandır. Anadili İngilizce olan bir eğitmen ya da Türk bir eğitmen için bu kriterler araştırılması gereken detaylardır. 

5 1

Bakırköy İngilizce kursu seçimleriniz için English Box eğitim kurumlarına gelerek eğitmenler ile tanışabilirsiniz. Onların eğitim durumlarını ve hizmet süreçlerini kendilerinden dinleyebilirsiniz.

Eğitim metotları

Tüm dünyada en başarılı eğitim kurumları tarafından kullanılan bazı eğitim metotları bulunmaktadır. CEFR sistemine uygun eğitim programları en başarılı kurs merkezlerinde uygulanmaktadır. Önemli bir geçerliliğe sahip olan bu eğitim metodunun uygulandığı kurs merkezlerine yönelerek en doğru seçimi yapabilirsiniz. CEFR sistemi ile eğitim veren kurumlardan alacağınız sertifikaların dünyanın dört bir yanında geçerli olduğunu bilmelisiniz.

Derslik kriterleri

Seçeceğiniz kurs merkezinde eğitim verilen dersliklerin kriterleri eğitim sürecini etkileyen detaylardan birisidir. Özel bir eğitim için eğitimcilerin sizinle birebir İlgilenebilmeleri ve derslerin verimli geçebilmesi sınıf kapasiteleri ile doğru orantılıdır. Bu süreçte en iyi İngilizce kursu için önerilen maksimum 12 kişilik sınıflardan oluşan dersliklerdir.

4 1

Eğitim materyalleri

İngilizce eğitim aşamasında farklı eğitim materyalleri kullanılmaktadır. Bu materyallerin çeşitliliği, güncel olması ve ücretsiz kullanım hakkının sunulması bir kurs merkezinde arayacağınız detaylardan birisi olmalıdır.

Telafi dersleri

İngilizce kursunu başarılı bir şekilde tamamlayabilmeniz için derslere eksiksiz katılım sağlamanız çok önemlidir. Ancak geçerli bazı mazeretler sebebiyle katılamayacağını dersler olabilir. Bu tür bir durumda en iyi İngilizce kursu olarak faaliyet gösteren kurumların her bir seviye için gerekli telafi derslerini sağlayabilmeleri gerekmektedir.

Ücretsiz kur tekrarı

 En iyi İngilizce kursu seçerken bu kursun sizlere öğrenme garantisi verdiğinden Emin olmalısınız. Tüm dersler eksiksiz bir şekilde katılan öğrenciler kurs sonunda başarılı olamadığın da öğrenme garantisi devreye girmektedir. Verilen %100 öğrenme garantisi ile ücretsiz kur tekrarı hakkı sunulmaktadır.

2 1

Eğitim fiyatları

Bir kurs merkezinden alacağınız başarılı ve donanımlı bir eğitim ile birlikte bu merkezin sizlere sunacağı İngilizce kursu fiyatları baz almanız gereken kriterlerden bir diğeridir. Bu süreçte fiyat performans değerlendirmesi yapmanız önerilmektedir.  Alacağınız kur sayısına göre en başarılı eğitim merkezlerinde en uygun fiyatlı eğitimleri almak en doğal hakkınızdır.

Bir kurs merkezi seçerken baz alçağınız tüm bu kriterlerin ve daha fazlasının uygulandığı English Box ile iletişime geçebilirsiniz.

IELTS

2024 IELTS Kursu Fiyatları

Ortalama IELTS Kursu Fiyatları IELTS kursu fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında, kursun süresi, eğitmen kalitesi, kursun konumu ve öğrenci sayısı bulunur.

Genel İngilizce

2024 İngilizce Kursu Fiyatları Karşılaştırması

Yabancı dil kurslarının fiyatlarının belirlenmesinde birçok unsur etkilidir. Örneğin, dil kursunun ne kadar uzun süreceği, dil kursunun hangi yabancı dil için verileceği, eğitimin hangi seviyedeki

Almanca

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Kalktı Mı?

Bu sınav, Almanya’da yaşayan yabancı bir kişinin, Almanya vatandaşı olan eşi/sevgilisi/partneri ile birlikte yaşaması için gerekli olan vize için yapılır. Aile birleşimi sınavı, Almanca dil

sizi arayalim