Resmi ve Resmi Olmayan İngilizce Nasıl ve Ne Zaman Kullanılmalı?

Resmi ve Resmi Olmayan İngilizce

Bu yazımızda resmi İngilizce ve resmi olmayan İngilizce arasındaki farklar nelerdir, ne zaman resmi İngilizce kullanmalıyız, resmi İngilizce kullanımı nasıldır, resmi olmayan İngilizceyi nerelerde kullanırız; sorularına cevap bulabileceksiniz.

English Box İngilizce öğreniminin dört ana yetkinlikte tamamlanmadıkça gerçek anlamda başarılamayacağı prensibiyle, bütüncül olarak hareket eder. Bu sebeple yalnızca günlük hayattaki dil becerilerinin kazanılmasının yeterli olmadığını bilir ve buna göre eğitim metotlarını, sistemlerini, kaynaklarını her zaman güncel tutar.

Resmi ve Resmi olmayan İngilizce arasındaki farklar nelerdir?

Resmi İngilizce adından da anlaşılacağı üzere dil kurallarının tamamen doğru ve eksiksiz uygulandığı, akademik ve profesyonel yaşamda birincil derece önemli sayılan dil kullanımıdır.

Resmi İngilizce içinde hiçbir kısaltma yapmanız mümkün değildir ancak resmi olmayan, sosyal hayatınız içinde kullandığınız İngilizce için aynı şeyi söyleyemeyiz. Resmi İngilizcede argo sözcükler asla bulunmazken, resmi olmayan İngilizcede slang adı verilen argo tabirlere, türlü kısaltmalara, sorulan sorulara verilen tek kelimelik cevaplara rahatlıkla rastlayabiliriz. Elbet bu yalnızca İngilizce için değil, aslında tüm diller için geçerlidir.

English Box resmi İngilizce mi, resmi olmayan İngilizce mi öğretir?

English Box 70 yılı aşkın tecrübesiyle, her iki dil kullanımının da büyük önem taşıdığı alanlar olduğunun farkındalığındadır. Bu sebeple bir yandan sosyal hayata uyum gösterilecek dil özelliklerini öğrencilerinin bilgisine sunarken diğer yandan da hem okul hem de iş hayatında ihtiyaç duyacakları resmi iş ingilizcesini öğrencilerine öğretir. Günlük konuşma, arkadaşlar arası e-posta yazımı, sosyal ortamlara dayalı diyaloglar ve okumaların yanı sıra dilekçe yazımı, akademik ve kariyer bazlı sunum teknikleri, toplantı sırası dikkat edilmesi gerekenler gibi birçok konuda alanında uzman eğitmenlerle öğrencilerini buluşturur.

Resmi İngilizce en çok ne zaman ve hangi platformlarda kullanılır?

Resmi İngilizce, diğer dillerde olduğu gibi, en çok akademik dünyada ve profesyonel yaşamda karşımıza çıkar. Hitap ifadelerinden, kullanılan bağlaçlara; İçeriğin sunumu sırasında sözlü iletişimden, yazılı detaylara kadar her tür ayrıntıyı en deneyimli eğitmenlerden öğrenme şansı olan öğrencilerimiz; eğitimlerinin sonunda kültürel, sanatsal, siyasi konularda konuşma yapabilecek, yapılan konuşmaları rahatlıkla anlayabilecek ve ifadelerini sadece sözlü değil yazılı olarak da ifade etme şansı yakalarlar. Bu noktada genel İngilizce eğitimlerinin yanı sıra English Box yerleşkelerinde iş İngilizcesi ve Kurumsal Firmalara yönelik eğitim planlamaları da mevcuttur.

Resmi olmayan İngilizceyi nerelerde kullanırız?

Girdiğimiz tüm sosyal ortamlar, resmi olmayan İngilizceye maruz kalacağımız yerlerdir. Evinizin içinden uğradığınız markete, gittiğiniz parktan oturduğunuz kafeye kadar, gününüzün çoğunda resmiyetten uzak bir İngilizce görürsünüz. Bölgesel farkları da dikkate aldığımızda geniş bir dağarcık sizi beklemektedir.

English Box Bakırköy yerleşkesi, resmi ve resmi olmayan İngilizce öğretimi sırasında ne gibi farklar sunabiliyor?

İngilizce öğrenimi aslında dünya vatandaşı olma yolunda atılan en önemli adımların başında geliyorsa ve iletişimin öncelikli kanalıysa o zaman kaynak anlamında da geniş bir yelpazeye ihtiyaç duyulmaktadır. İşte tam bu noktada English Box Bakırköy yerleşkesini diğer bütün kurumlardan ayıran farkların başında gelen my.English Box platformu ile öğrencilerine binlerce egzersiz olanağı sunarak resmi ve resmi olmayan İngilizceyi öğrenip pratik etme imkanı tanır.

English Box Bakırköy yerleşkesi hazırladığı farklı aktivite dersi içerikleri ile de öğrencilerine gerek yazılı gerek sözlü dilde resmi ve resmi olmayan İngilizceyi kullanmaları olanağı tanır. 

Alanında yetkin, profesyonel eğitmenlerin rehberlik ettiği eğitim süreçlerinde öğrenciler, her iki dil kullanımını da görerek, duyarak, okuyup yazarak deneyimlerler.

IELTS

2024 IELTS Kursu Fiyatları

Ortalama IELTS Kursu Fiyatları IELTS kursu fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında, kursun süresi, eğitmen kalitesi, kursun konumu ve öğrenci sayısı bulunur.

Genel İngilizce

2024 İngilizce Kursu Fiyatları Karşılaştırması

Yabancı dil kurslarının fiyatlarının belirlenmesinde birçok unsur etkilidir. Örneğin, dil kursunun ne kadar uzun süreceği, dil kursunun hangi yabancı dil için verileceği, eğitimin hangi seviyedeki

Almanca

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Kalktı Mı?

Bu sınav, Almanya’da yaşayan yabancı bir kişinin, Almanya vatandaşı olan eşi/sevgilisi/partneri ile birlikte yaşaması için gerekli olan vize için yapılır. Aile birleşimi sınavı, Almanca dil

sizi arayalim