İngilizce Öğretmenleri Nasıl Olmalıdır?

Dil öğreniminde materyallerin öneminden daha önce bahsetmiştik. Diğer bütün dillerde olduğu gibi İngilizce öğrenme sürecinde de bir diğer önemli konu öğretmenlerdir. Haydi şimdi iyi bir İngilizce eğitmenin nasıl olması gerektiğini hep birlikte görelim. Sonra da English Box yerleşkelerinde öğretmen kriterlerine bir göz atalım.

Öğrenen Öğretmen Olmak

Hangi branştan olursa olsun eğitmenler her zaman öğrenmeye açık, kendilerini geliştirmeye hevesli olmalıdırlar. Hele ki bahsettiğimiz eğitmenler dil öğretmenleri ise durum daha büyük önem taşımaktadır. Dil, kültürle ve çağdan çağa değişebilir özellikler gösterir. Bundan 25 yıl önce “lol” diye bir kelime hayatımızda yoktu. 2005 yılında özellikle Amerika’da yoğun şekilde telaffuz edilmeye başlayan ve yüksek sesle gülmek anlamına gelen kelime bizim ülkemizde de bilinmekte. Bunu neden örneklediğimiz konusunu dilerseniz şöyle açıklayalım:

Dil, kültürü oluşturan unsurların en önemlilerindendir. Pek çok farklı sebeple, kültürel değişimlere de dayalı olarak zaman içinde değişen bir yapıya sahiptir. Hâl böyle olunca dil öğreten kişiler kültürel değişimleri de takip etmeli, çağa ayak uydurmalıdır. Elbette ki öğretim boyunca öncelikli hedef doğru gramer ve resmi dildir ancak yaşayan bir yapıya sahip dilde günlük, konuşulan, kullanılan sözcüklere de uzak olmamak gerekir. Yoksa dili öğrenen kişiler, dile maruz kaldıklarında yabancılaşırlar. 

Öğrenen öğretmen olmak yalnızca dilin değişimini takip etmekle sınırlı değildir. Gelişen dünyada ve teknolojik çağda öğretim materyallerini de takip etmek büyük önem taşımaktadır. Pandemi ile hayatımıza daha çok giren online eğitim platformları bir yana akıllı tahtalar, öncesinde internet; dil öğreniminde uzun süredir geniş yer tutmaktadır. Bu noktaları da dikkate alırsak eğitmenler çağın gelişmelerine, bilişime de yatkın olmalı; kendilerini geliştirmekten ve dönüştürmekten asla geri kalmamalıdırlar. 

İyi Bir İngilizce Kursu Nasıl Anlaşılır?

Yetkin Öğretmen ve Doğru Rehber Olmak

Öğretmen kendini geliştirirse yetkinlikleri de doğru orantılı olarak artacaktır. Alanında uzmanlaşması, akademik açıdan donanımlı olması her zaman birincil önceliktedir. Dil; maruz kalınarak, pekiştirilerek ve tekrar ile öğrenilir. Hiç İngilizce kitap okumayan bir İngilizce öğretmeni, öğrencilerine İngilizce kitap okumanın önemini nasıl aşılayabilir? Yönlendirmek için önce o yönde olmak gerekir. İşte bu sebeple özellikle yabancı dil alanında eğitmenlik yapan kişiler her daim o dilin kaynaklarıyla iç içe olmalıdır. Öğrencileri İngilizce konuşsun isteyen bir öğretmen, sınıf içi ve dışında da İngilizce konuşmalı; izlediği yabancı filmleri öğrencilerine tavsiye edebilmelidir. Onlara doğru şekilde rehberlik edebilecek yeterliliğe sahip olmalıdır.

Kendini Sınamaktan Korkmayan Öğretmen Olmak

Özellikle dil sınavlarına hazırlayan eğitmenlerde büyük bir problem göze çarpar. Çoğu kurumda çalışan öğretmenler, kendileri hiç deneyimlemedikleri bir sınavın eğitimini vermektedirler. Teoride mümkün olsa da o sınavı yaşamamış, sınavdan iyi bir derece elde etmemiş bir eğitmen tam anlamıyla durumun önemini yansıtmakta başarılı olamaz. Bazı öğretmenler, sınav ücretlerinin pahalı olmasını sebep olarak gösterirler. Bu noktada haklılık payları yok değildir ancak en azından bir defa eğitimini verdikleri sınava girmeleri hem güven hem de ciddiyet için büyük fark yaratacaktır.

Kendini sınamak ve aynı zamanda geliştirmek yalnızca sınav deneyimi ile de olmaz. Öğretmenler de “Eğiticinin Eğitimi” başlığıyla sertifika programlarına katılabilir, uluslararası akreditasyonu olan sertifikalar edinerek hem kendilerini yeniler, bilgilerini tazeler hem de daha kaliteli kurumlarda çalışma fırsatı yakalarlar. 

English Box Kurumlarında Öğretmen Olmak

English Box Türkiye yerleşkesi ile dil öğretiminde çığır açmıştır. Kaliteli ve uzman öğretmen kadrosu IDP ile kurduğu partnerlik ile tescillenmiştir. Öğretmenlerinin tamamı English Box de eğitim misyonu olan “Dijital Çağa Uygun” bir eğitim anlayışına sahiptir. Teknolojiyi yetkin kullanır ve my.English Box platformuyla her öğrencinin bireysel gelişimlerini takip eder ve öğrencilerine en doğru şekilde rehberlik eder. 

English Box öğretmenleri, diğer English Box yerleşkelerinde olduğu gibi IELTS gibi kıtalar arası geçerliği olan uluslararası bir sınav için eğitmenlik yapabilecek uzmanlığa sahiplerdir. Bu da öğrenciler için büyük bir şanstır. 

%100 Verimlilik İçin English Box Online İngilizce Eğitimi

Siz de kaliteli bir öğretmen kadrosuyla İngilizce öğrenmek isterseniz English Box yerleşkesinde eğitim almak için eğitim danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

IELTS

2024 IELTS Kursu Fiyatları

Ortalama IELTS Kursu Fiyatları IELTS kursu fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında, kursun süresi, eğitmen kalitesi, kursun konumu ve öğrenci sayısı bulunur.

Genel İngilizce

2024 İngilizce Kursu Fiyatları Karşılaştırması

Yabancı dil kurslarının fiyatlarının belirlenmesinde birçok unsur etkilidir. Örneğin, dil kursunun ne kadar uzun süreceği, dil kursunun hangi yabancı dil için verileceği, eğitimin hangi seviyedeki

Almanca

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Kalktı Mı?

Bu sınav, Almanya’da yaşayan yabancı bir kişinin, Almanya vatandaşı olan eşi/sevgilisi/partneri ile birlikte yaşaması için gerekli olan vize için yapılır. Aile birleşimi sınavı, Almanca dil

sizi arayalim