IDP IELTS Nedir?

Bakırköy IELTS Sınav Merkezi

IDP NEDİR?

IDP; British Council ile IELTS sınavının iki ortağından biri olan bir eğitim organizasyonudur. Bu organizasyonun yüzde elli hissesi Avustralya üniversitelerine aittir ve organizasyon, Avustralya, Yeni Zellanda, Amerika, Birleşik Krallık, İrlanda ve Kanada’da öğrencilere yaşam ve eğitim olanağı sunar. IDP’nin otuzdan fazla ülkede yüzü aşkın ofisi bulunmakta ve beş yüzden fazla danışmanı ile hizmet vermektedir. Yılda üç yüz binden fazla IELTS sınavı ile yaklaşık 2 milyon kişiyi göçmenlik, eğitim ve kariyer hedeflerine ulaştırmaktadır. 55 ülkede 450’den fazla sınav merkezine sahiptir.

IELTS IDP Yerleşke

IDP IELTS SINAVI nedir?

Yurt dışında eğitim, iş ve yaşam olanakları sunan IELTS sınavı, 140’tan fazla ülkede geçerliliğe sahiptir. Günümüzde akademik kurumlar, iş dünyası, dernekler ve hükümetlerin de içinde bulunduğu 10.000’i aşkın uluslar arası kurum ve kuruluş tarafından kabul edilen IELTS sınavı İngilizce dil yeterliliğini ölçümleyen en prestijli sınavların da başında gelmektedir.

Academic ve General Training olmak üzere iki farklı modül seçeneği bulunan IELTS sınavının iki saat kırk beş dakikalık süresi içinde dört bölüm bulunur: okuma, yazma, dinleme, konuşma.

Bakırköy IELTS Sınav Yerleşkesi

2020 yılı ile beraber English Box TÜRKİYE & IDP IELTS TÜRKİYE iş birliği ile Bakırköy yerleşkesinde “IELTS Sınav Merkezi” olarak hizmet vermekteyiz. IELTS Eğitimleri de alabileceğiz yerleşkemizde aynı zamanda sınavlarınıza da girebileceksiniz. Güncel tarihler ve başvuru için https://ielts.idp.com/book/IELTS?countryId=212 adresini ziyaret edebilirsiniz.

Paper Based IELTS / Computer Based IELTS farkı nedir?

Adayların tercihine göre kâğıt üzerinden ya da bilgisayardan gerçekleştirilebilen iki formatı bulunan sınavın uygulanış biçimleri farklı olsa da içerik ve ücretleri değişiklik göstermemektedir. Bilgisayarlı IELTS sınavının bir avantajı sonuçların daha hızlı ulaşması ve sınavların daha sık yapılmasıdır. Bilgisayarlı IELTS sonuçları 2 – 5 gün içerisinde, kağıt üzerinden IELTS sonuçları ise sınav tarihinden 13 gün sonra açıklanmaktadır.

Kağıt üzerinde yapılacak sınav başvuruları için İstanbul ve Ankara’da 24 saat kala dahi zamanınız bulunur. Bu süre diğer şehirlerde yaklaşık bit hafta öncesine kadardır. Bilgisayarlı IELTS için ise IDP merkezlerinde yedi gün, günde üç seans şeklinde sınavlar gerçekleştirilmektedir ancak en geç yetmiş iki saat öncesinde kayıt yaptırma zorunluluğu bulunmaktadır.

2023 IELTS sınav ücretleri ne kadar?

Türkiye’de IELTS Academic ve IELTS General Training ücretleri aynıdır.

IELTS Sınavı Güncel Fiyatları ve Kayıt için :https://ielts.idp.com/turkey/news-ielts-test-fee

IELTS

2024 IELTS Kursu Fiyatları

Ortalama IELTS Kursu Fiyatları IELTS kursu fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında, kursun süresi, eğitmen kalitesi, kursun konumu ve öğrenci sayısı bulunur.

Genel İngilizce

2024 İngilizce Kursu Fiyatları Karşılaştırması

Yabancı dil kurslarının fiyatlarının belirlenmesinde birçok unsur etkilidir. Örneğin, dil kursunun ne kadar uzun süreceği, dil kursunun hangi yabancı dil için verileceği, eğitimin hangi seviyedeki

Almanca

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Kalktı Mı?

Bu sınav, Almanya’da yaşayan yabancı bir kişinin, Almanya vatandaşı olan eşi/sevgilisi/partneri ile birlikte yaşaması için gerekli olan vize için yapılır. Aile birleşimi sınavı, Almanca dil

sizi arayalim