İngilizce Öğrenmek Neden Önemli?

İngilizce Öğrenmek Neden Önemlidir

Bu yazımızda “İngilizce öğrenmenin önemi nedir? İngilizce öğrenmek neden önemli? İngilizce öğrenmenin faydaları nelerdir?..” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

İngilizce Öğrenmek için 5 Sebep Nedir?

  1. İngilizce 53 ülkenin resmi dilidir.

Dünyadaki ülkelerin dörtte birinin resmi dili olan İngilizce, 400 milyondan fazla insan tarafından konuşulmaktadır. 

  1. İngilizce dünyada en çok konuşulan dildir.

Mandarin ve İspanyolca dünyada pek çok insanın ana dili olsa da İngilizce dünyanın dörtte üçünün ikinci dilidir. Çoğu insan ana dilinden sonra İngilizce öğrenmeyi seçer ve dünyada her beş kişiden biri az da olsa İngilizce konuşur ve anlar.

  1. İngilizce öğrenmek, daha iyi bir iş fırsatı sunar.

Şirketler günden güne daha da uluslar arası bir hâl almaya başlamaktadır. Dünyanın neresinde olursa olsun İngilizce bilmek iyi iş fırsatları yakalamak için öncelikli gerekliliktir. Eğer daha iyi iş fırsatları ve yüksek gelir istiyorsanız, İngilizce öğrenmek neden önemli sorusunu bir kez daha gözden geçirmelisiniz.

  1. İngilizce öğrenmek, seyahat etmeyi kolaylaştırır.

İngilizce dünyanın ikinci dilidir. İngilizce istediğiniz yere seyahat etmenizde size özgürlük sağlar. Hangi ülkeye giderseniz gidin İngilizce bilgilendirme metinleri görebilir ve yine İngilizce anonslar duyabilirsiniz.

  1. İngilizce medya dilidir.

İnternetteki pek çok içerik İngilizcedir. Pek çok TV programı, diziler ve hatta dinlediğiniz müziklerin çoğu da İngilizcedir.

Hal böyle olunca İngilizce öğrenmek diğer bütün dil öğrenimlerinin önüne geçmektedir. 

Pekâlâ doğru adreste, kaliteli eğitim nasıl alınacak?

Günümüzde en büyük sorun İngilizce öğreniminde kaliteden uzak, geleneksel yapısıyla tek bir kitaba bağlı ilerleyen ve kalıplaşmış örneklerden ötesine geçemeyen markaların dil öğreniminde yarattığı enkaz yığınıdır. Özellikle Türkiye gibi İngilizce öğreniminin ihtiyaç sayıldığı gelişmekte olan ülkelerde, bu ihtiyaca cevap vermekten çok uzak, para tuzağı, yetersiz kurumların da sayısı bir hayli fazladır. English Box ihtiyaca anında cevap veren, dinamik yapısıyla eğitim kalitesini Türkiye’ye de getirmiştir. English Box Bakırköy, diğer dil kurslarının aksine sıradanlıktan ve tekdüzelikten uzak ezbere değil; öğrenmeye, pekiştirmeye ve pratik etmeye dayalı sistematik eğitimiyle yıllardır insanları bir adım öteye götüremeyen başarıdan yoksun kurumlarda eğitim alma mecburiyetinden kurtarmak için açılmıştır. 

Hiçbir dil kursunda olmayan kaynak alt yapısıyla my.English Box platformu aracılığıyla dünyadaki tüm kaynakları online kütüphanesiyle öğrencilerine ücretsiz olarak sunar. Tek bir yabancı kaynağa yüzlerce dolar, onlarca pound ödemek veya bu tutarları ödememek için kısıtlı imkanlarla ikinci el kitap teminine çalışan 90’lı yıllar geleneği yerine my.English Box yüzlerce kaynaktan binlerce alıştırma örneği sunarak rakiplerini geride bırakmaktadır. 

English Box Eğitim Portalı my.English Box Nedir? İşleyişi Nasıldır?

Kayıtlı öğrencinin sistem üzerinden ilk olarak seviye tespit sınavı yapması beklenir. Bu sınav öğrencinin kelime ve grammer bilgisini sisteme kaydeder ve bireysel ihtiyaç analizini tespit etmiş olur. Böylece eğitmenlerinden bağımsız olarak, sistem tarafından da bire bir takip edilmekte ve eksiklerini kapatması içim yönlendirilmektedir. Ölçme değerlendirmede algoritmik bir temel üzerine inşa edilen my.English Box, öğrencinin her hareketini kolayca takip etmesiyle bireysel gelişimini de objektif olarak değerlendirir. Böylece kişiye özgü eğitim modelleri sunmakla kalmaz, bireye uygun zaman planlaması ve değerlendirme ölçütleri de oluşturur.

IELTS

2024 IELTS Kursu Fiyatları

Ortalama IELTS Kursu Fiyatları IELTS kursu fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında, kursun süresi, eğitmen kalitesi, kursun konumu ve öğrenci sayısı bulunur.

Genel İngilizce

2024 İngilizce Kursu Fiyatları Karşılaştırması

Yabancı dil kurslarının fiyatlarının belirlenmesinde birçok unsur etkilidir. Örneğin, dil kursunun ne kadar uzun süreceği, dil kursunun hangi yabancı dil için verileceği, eğitimin hangi seviyedeki

Almanca

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Kalktı Mı?

Bu sınav, Almanya’da yaşayan yabancı bir kişinin, Almanya vatandaşı olan eşi/sevgilisi/partneri ile birlikte yaşaması için gerekli olan vize için yapılır. Aile birleşimi sınavı, Almanca dil

sizi arayalim