İngilizce Öğreniminde Materyalin Önemi

Dünyada her gün on binlerce insan dil öğrenmek için kurs merkezlerinin kapısını çalmaktadır. Bu sayının büyük kısmını da İngilizce öğrenmek isteyenler oluşturmaktadır. Dil öğrenimini etkili ve sağlıklı kılan birkaç temel unsur bulunmaktadır. Bunların arasında eğitmen kalitesi, müfredat ve öğretim materyalleri ilk sırada yer alır. 

English Box yerleşkesi uzman eğitmenleri ve CEFR sistemine birebir uygun müfredatının yanı sıra eğitim materyalleri ile de diğer bütün dil kursları arasında fark yaratarak öne çıkmaktadır. İşte bugün size, bu farkların başında gelen ve dil öğreniminde çok önemli bir yerde olan öğretim materyallerinden bahsedeceğiz. Yazımızı okuduktan sonra kısıtlı kaynak kitap ile dil öğrenmenin aslında nasıl da zor bir süreç olduğunu daha iyi anlayacaksınız.

İngilizce Öğreniminde Pratik Yapmak Neden Önemli?

Dil öğrenirken bolca pratik yapmak çok önemlidir. Bu yapılan pratikler hem sözlü hem de yazılı olmalıdır. Yazılı pratikler için de çokça egzersiz çözmek ve gramer konularını tekrar ederek, ezberlemeden öğrenmek şarttır. 

Yapılan araştırmalarda, bir bilginin bellekte kalıcı hâle gelmesi için tekrar etmenin gerekliliği ortaya çıkmıştır. Sadi Şirazi Üç şey sürekli kalmaz: ticaretsiz mal, tekrarsız bilgi, cesaretsiz iktidar.” diyerek tekrar etmenin, bilgiyi kalıcı kılmak için ne denli önemli olduğunu yüzyıllar önce ifade etmiştir. Diğer tüm bilgiler gibi dil öğreniminde de tekrar olmazsa olmazlardandır. Oysa bu konu ne yazık ki dil kurslarında çok da dikkat edilmeyen bir noktadır.

Dil Okulları Öğrenciye Tekrar İmkânı Tanıyor mu?

Pek çok dil okulu, eğitimler boyunca tek bir kaynaktan ders işlenmesini yeterli görürler; her konu başlığını yalnızca birkaç egzersiz ile geçiştirip öğrencilerin başarılı olmasını bekler. Ne var ki bu çok yetersiz bir çalışmadır çünkü yeni bir bilgiyi iki-üç egzersiz ile pekiştirmek gerçekçi bir yaklaşım değildir. 

English Box Eğitim Materyalleri

English Box Bakırköy tek kaynaktan dil öğrenimini kesinlikle doğru bulmamaktadır. Sahip olduğu my.English Box eğitim platformunu öğrencilerinin 7/24 açık erişimine sunar. Böylece öğrencilerine, her konuyu yüzlerce kaynaktan binlerce egzersiz ile pekiştirme imkân tanır. Öğrenmek için gerekli olan tekrar etmeyi bir alışkanlığa dönüştürür. 

My English Box Online İngilizce
MyEnglish Box Online İngilizce Kaynakları

English Box yerleşkeleri, bağlı oldukları kurumun yetmiş yıllık eğitim tecrübesini, “Dijital Çağ”a uygun ilerleyen, teknolojik dönüşümün öncüsü eğitim sistemini, CEFR sisteminin kurucu ve geliştiricisi olan eğitim anlayışıyla birleştirerek altı kıtada İngilizce öğrenmek isteyen insanlara benzersiz bir deneyim sunar. Siz de yalnızca ülkemizde değil tüm dünyada bilinen uluslararası bir markanın güvencesiyle İngilizce öğrenmek için geç kalmayın. Bu yüzyılda en değerli hazine bilgi ve dil bilmek, diğer tüm bilgilere ulaşmak için öncelikli gereksinim. Çok geç olmadan English Box Bakırköy ile iletişime geçin, hayallerinize giden yolda ilerlemenin zor olmadığını keşfedin.

IELTS

2024 IELTS Kursu Fiyatları

Ortalama IELTS Kursu Fiyatları IELTS kursu fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında, kursun süresi, eğitmen kalitesi, kursun konumu ve öğrenci sayısı bulunur.

Genel İngilizce

2024 İngilizce Kursu Fiyatları Karşılaştırması

Yabancı dil kurslarının fiyatlarının belirlenmesinde birçok unsur etkilidir. Örneğin, dil kursunun ne kadar uzun süreceği, dil kursunun hangi yabancı dil için verileceği, eğitimin hangi seviyedeki

Almanca

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Kalktı Mı?

Bu sınav, Almanya’da yaşayan yabancı bir kişinin, Almanya vatandaşı olan eşi/sevgilisi/partneri ile birlikte yaşaması için gerekli olan vize için yapılır. Aile birleşimi sınavı, Almanca dil

sizi arayalim